Öğretmen Diyarı

İLLER ARASI YER DEĞİŞİKLİĞİ İPTALİ RESMEN TALEP EDİLDİ

2014/H800/1406                                                                                            24.06.2015

Konu : İller arası yer değişikliği,

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne

ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU kapsamında, öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişiklikleri, duyunun 40. Maddesindeki takvim gereği yürütülmektedir. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı atamaları 18 Haziran 2015 günü gerçekleşmiş, ilişik kesme işlemleri aşamasına gelinmiştir.

18 Haziran 2015 tarihinden itibaren üyelerimizden gelen çok sayıda şikâyetten, İller arası isteğe bağlı yer değişikliği kapsamında ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin ciddi mağduriyetleri oluştuğu anlaşılmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçmiş yıllarda iller arası atamalar gerçekleştikten sonra yapılan atamaların iptal edilmiş olması öğretmenlerimizi haklı bir beklenti içine sokmuştur.

Bu nedenle iller arası isteğe bağlı ataması yapılan öğretmenlerin istemleri halinde, ilişik kesme işlemlerinin yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, atamalarının iptal edilerek yaşanacak ciddi mağduriyetlerin önüne geçilmesi için gerekli duyarlılığı göstermenizi umar,

Gereğini bilgilerinize sunarım.

Sakine Esen YILMAZ
Genel Sekreter

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim