Öğretmen Diyarı

İl Müdürü\'ne kırık not

Hilmi DUYAR - Coşkun YAMAN / BALIKESİR

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut bugün düzenlediği basın toplantısıyla eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Bulut, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in sınıfta kaldığını söyledi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilk yarı karnesinin kırıklarla dolu olduğunu belirten Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, "2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısı eğitimin acil çözüm bekleyen sorunları arttı. Kamu kaynaklarının özel okullara aktarıldığı, eğitimde bilimden çok dini referanslara göre düzenlemelerin hayata geçirildiği, siyasi iktidarın eğitime ve topluma yönelik dayatmacı ve baskıcı uygulamalarının zirve yaptığı bir dönem olmuştur" dedi.

MÜDÜR BEYE KARNE

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz için de bir karne hazırladıklarını söyleyen Bulut, verdikleri notları açıkladı. Eğitim-Sen'in karnesine göre, Cengiz şube müdürü atamaları ve müdür yardımcısı atamalarında 10 alırken, yargı kararlarının uygulanması, öğretmenlerin atamadaki mağduriyetleri ve müdürlerin değerlendirilmesinde 0 (sıfır), okulların eğitim-öğretime hazırlığında 1(bir) aldı. 

Bulut, "Bu karneyi incelediğimizde görüyoruz ki kimisinde çok başarılı işler yapmış. Gerçekten de haksız şube müdürü atamaları ve yandaş müdür yardımcısı atamalarında bizden 10 tam puan aldı. Ama öğretmenlerin atamadaki mağduriyetleri ve müdürlerin değerlendirilmesinde ise sınıfta kaldı. Okulların eğitim-öğretime hazırlığında da sıfır aldı. En önemli konulardan biri de yargı kararlarını ısrarla uygulamaması oldu. Biz müdür atamaları ile ilgili bir çok dava açtık, kazandık. Ancak yargı kararlarını uygulamadığı gibi atamalarda haksızlık yapanları da korudu. Bu konuda da bizden sıfır aldı ve sınıfta kaldı.

 Mahkeme kararlarının bir an önce uygulanmasını istiyoruz" diye konuştu.

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol