Öğretmen Diyarı

 Erhun Öğretmen Sürgün edildi

Yıldırma Politikası


Öğretmen Erhun Yalçın’a destek için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, “Eğitim Sen ve Kesk`e bağlı Sendikaların üyeleri, yıllarca Sendikal hak ve özgürlükler mücadelesi sürecinde pek çok kez baskılara, cezalara, soruşturma ve sürgünlere görevden almalara maruz bırakıldık. Yıldırma politikaları ile hizaya getirme mesajlarıdır.” Dedi.


Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde Biyoloji öğretmeni olan üyemiz Erhun Yalçın, Berkin Elvan’ın katillerinin 2 yıldır açıklanmamış olmasına tepki gösteren bir yorumu paylaşmıştır. Berkin Elvan’ın katillerinin açıklanmasını istemek, adalet istemek sadece Erhun öğretmenin değil, bizlerin olduğu gibi ülkemizdeki milyonlarca insanın da talebidir. Ayrıca suç da değildir, hocamız görevinden apar topar uzaklaştırılmıştır.


Cadı Avı Başlamıştır


Erhun öğretmenin sosyal medya paylaşımları ifade özgürlüğü kapsamındadır. “Her ne kadar düşünce ve ifade özgürlüğü, AKP’nin onaylamadığı ya da toplumdaki genel kanının aksine olan düşünceleri ifade etme hakkını içinde barındırsa da yaşanan bu olaylar durumun tam tersi olduğunu göstermektedir. Görünen o ki Milli Eğitim Bakanlığı, özel bir birim kurarak kendisi gibi düşünmeyen emekçileri sosyal medyadan tespit edip haklarında işlem başlatmak resmen cadı başlatmaktır.


AKP’nin, temel hak ve özgürlüklerimizi ortadan kaldırma çabası içinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizler Eğitim Sen olarak Erhun Yalçın’ın eski görevine başlamasını istiyoruz.” Şeklinde açıklamalar yaptı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol