Öğretmen Diyarı

EĞİTİMSEN'den PERFORMANS DEĞERLENDİRME ile İLGİLİ  DUYURU:
 Genel Merkez tarafından konuyla ilgili yeni bir dilekçe hazırlanmıştır.Performans değerlendirmeye toptan bir karşı duruşu göstermek için notların düşük ya da yüksek olduğuna bakılmaksızın dilekçelerimizi 30 gün içinde veriyoruz:


DİLEKÇE ÖRNEĞİ

……………………….. OKULU/LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası Uyarınca Bilgi Edinme
Başvurusunda Bulunan : ……………. (Ad Soyad)

Adresi : …………….
Açıklamalar, İstenen Bilgi ve Belgeler :
Okulunuzda ………………….. öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 54. Maddesi uyarınca hakkımda “Performans Değerlendirme Formu” düzenlenmiştir.
Okulları birer “ticari işletme” gibi yönetmenin somut adımı olan bireysel performans değerlendirme uygulaması, piyasacı bir anlayışla eğitim hizmetlerinin niteliği ile bağdaşmayan bir içerikte hazırlanmış ve uygulanmaya başlanmıştır. Öğretmenleri görevleri dışında işleri yapmaya zorlayacak, karşılıksız çalışma saatlerini arttırmayı hedefleyen, eğitimin niteliğinin artmasına hiçbir somut katkısı olmayan, bilimsellikten ve objektiflikten uzak olan bu uygulamayı kabul etmem mümkün değildir.
Bir öğretmen olarak görevimi layığı ile yerine getirdiğimden hiçbir kuşku duymuyorum. Tamamen keyfi bir şekilde yapılan ve eğitimin niteliğine en küçük bir katkı sağlamayacak olan performans değerlendirme uygulamasını, bilimsel olmadığı ve taraflı değerlendirmeler içerdiği için kabul etmiyorum.
MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 54. Maddesi uyarınca hakkımda düzenlenen Performans Değerlendirme Formunda hangi objektif ilkeler ve bilimsel gerekçelere dayanılarak değerlendirme yapıldığının tarafıma 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası uyarınca bildirilmesi, söz konusu gerekçeyi oluşturan bilgi ve belgelerin tarafıma verilmesi konusunda gereğini bilgilerinize sunarım.

…/…/2016
………………. (Ad Soyad)
…… (İmza)EĞİTİMSEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim