Öğretmen Diyarı

Eğitim-Sen:Gamze Filiz Arslan Öğretmenimizi Çaresizliğe Sürükleyen Sisteminiz Batsın!

İstanbul`daki bir dershanede kimya öğretmenliği yaptıktan sonra işsiz kalarak memleketi Sinop`a gelen 35 yaşındaki öğretmenimiz Gamze Filiz Arslan,  ne yazık ki dün canına kıydı. Her fırsatta MEB`i uyarmamıza rağmen, yetkililer bu ölümlerin durması için hiçbir adım atmamakta ısrar ediyor. Ne de olsa ateş düştüğü yeri yakıyor! Ne de olsa, milyon liralarla sarmalanmış bir hayatı evladına bahşedenler ile çocuğunu, bir harf öğretmenin erdemine inanarak, güç bela okutup öğretmen yapanlar arasında giderek açılan bir mesafe vardır! Ne de olsa birileri için "kefen" politika yapmanın aracı, diğerleri için hayatın en çıplak yüzüdür!
 
Bu kadar çok intihar karşısında körleşenler, körlüklerini yönetme sanatı haline getirmişlerdir. Bu durumu meşru görenler bilmelidir ki, yitirdiğimiz gencecik öğretmenlerimizi koyduğumuz her tabut, eğitim sisteminin getirildiği halin cisimleşmesi dışında bir şey değildir.
 
Eğitim Sen olarak, Gamze öğretmenimizin sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyor, acılarını paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz. Hayatlarının baharındaki öğretmenlerin mezara değil, okula gitmeleri için tüm yurttaşlarımızı öğretmenlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz! Ataması yapılmayan, işsiz öğretmenlerimize kadrolu, güvenceli atama istiyoruz! Kaynak bulamıyoruz argümanını ise kabul etmiyoruz! Çıkarın ayakkabı kutularına sakladıklarınızı, çıkarın evlere doldurduğunuz paraları!   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol