Öğretmen Diyarı

Eğitim Sen’den Faks Eylemi ‘Yalova Valisi İstifa Et’

Yalova Valisi'ne sendikaların tepkisi dinmiyor. Eğitim Sen üyeleri yeni aldıkları kararla Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun istifaya davet etmek için, Yalova Valiliği ve İçişleri Bakanlığı’nı faks yağmuruna tutuyorlar.


Geçtiğimiz günlerde Yalova Fen Lisesi'ne giden Yalova Valisi, Öğrencilerinin gözü önünde matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ü azarlamış ve kendisine hakarete varan ifadeler kullanmıştı. Bu olayın ardından Yalova Valisine tepki amaçlı yapılan yürüyüşten sonra kalp krizi geçirerek vefat eden  Halil Serkan Öz için bütün sendikalar farklı farklı illerde konunun takipçisi olmaya devam ediyor.


Türkiye genelinde faks eylemi başlatan Eğitim Sen üyeleri, Bursa Heykel Postanesi önünde toplandılar. Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Güney Özkılıç, sendika olarak Türkiye’nin bütün illerinde faks eylemi gerçekleştireceklerini söyledi. Yalova Valiliği ve İçişleri Bakanlığına bir hafta boyunca işyerlerinden ve bulundukları her yerden faks göndereceklerini belirten Özkılıç, Yalova valisini istifaya davet edeceklerini kaydetti. 


Halil Serkan Öz’ün ölümünden birinci derecede olarak Yalova Valisi Cebiroğlu’nun sorumlu olduğunu belirten Özkılıç, "Ülke çapında büyük bir tepkiye neden olan bu üzücü olay nedeniyle Vali Selim Cebiroğlu derhal istifa etmelidir. Arkadaşımıza sarf ettiği sözler dolayısıyla da tüm eğitim emekçilerinden özür dilemelidir" diye konuştu.


Sendika üyeleri, açıklamanın ardından postaneye girerek Yalova Valiliği ve İçişleri Bakanlığına faks gönderdi.

 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol