Öğretmen Diyarı

Eğitim Sen, 'Rotasyon Değil, Tasfiye ve Sürgün'

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı her değişikliğin Ak Parti'nin eğitim sistemini kendi siyasal-ideolojik amaçları doğrultusunda biçimlendirmesi amacı taşıdığını belirten Serbest, MEB'de son yıllarda siyasal kadrolaşmanın hızla arttığını ve eğitimin bir sorun yumağı haline geldiğini ifade etti.


Tasfiye ve Sürgün


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan rotasyon uygulamasının bir tasfiye ve sürgün olduğunu belirten Eğitim Sen, "Tasfiye süreci rotasyon adı altında şube müdürlüklerinden başlayarak okul müdürleri, müdür yardımcıları, atölye bölüm şeflerine kadar uzanmış, son olarak sıra deneyimli öğretmenlere gelmiştir. " dedi. 


En Azından Hükümet Kurulana Kadar Beklemeli


13 bin deneyimli öğretmenin iradesi dışında sürgün edileceği rotasyon uygulamasının kaldırılması, en azından hükümet kurulana kadar yapılmamasını talep ettiklerini belirten Serbest, "Öğretmenlerin tatilde olduğu bu dönemde anlaşılması güç bir şekilde acelecilikle, MEB'in kısa mesaj yoluyla işlemlerin başlamasını istemesini anlamak mümkün değil." dedi.


Eğitim Sen Manisa Şube Hukuk Sekreteri Murat Serbest, "Eğitim Sen olarak, zorunlu rotasyon adı altında hayata geçirilmeye çalışılan sürgün ve tasfiye operasyonunun derhal durdurulmasını talep ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol