Öğretmen Diyarı

Eğitim-Sen: ''İkinci İller Arası Atama Yapılmalıdır''

EĞİTİM-SEN: ''Öğretmenlerin İkinci Kez İller Arası Atamalarının Yapılması Talebimizi MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne İlettik''

Eğitim-Sen'den yapılan açıklama: Öğretmenlerin 2015 Yılı İller Arası İsteğe Ve Zorunlu ÇalışmaYükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru kapsamında yapılan atamalar 18 Haziran 2015 günü sonuçlanmıştır. Üyelerimizden gelen çok sayıda şikayet üzerine 24.06.2015 günü Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne yazdığımız yazı ile yaşanacak ciddi mağduriyetlerin önüne geçilmesi için öğretmenlerin istemleri halinde, atamalarının iptal edilmesine yönelik beklentimizi ilettik.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 24.06.2015 günülü yazı ile isteyen öğretmenlerin atamalarının iptalinin sağlanacağını İl Milli Eğitim Müdürlüklerine resmi olarak bildirmiştir.

Ancak bu gelişme öğretmenlerin mağduriyetlerini çözmemiş, sadece ileriki bir tarihe ötelemiştir. Zira norm güncellemeleri yapılmadan gerek il içi gerekse de iller arası isteğe bağlı atamaların gerçekleşmesi öğretmenlerin istediği yerlere atanmaları ve okulların öğretmen ihtiyacının karşılanması ile sonuçlanmamaktadır.

Bu nedenle öncelikle okulların norm güncellemelerinin yapılarak, okulların öğretmen ihtiyaçlarının belirtilmesi, ardından geçtiğimiz yıl yapılan ve büyük memnuniyet yaratan 2. İller arası yer değiştirme hakkı bu yıl da verilmeli, daha önceki tercihlerine atamalar yapılmış olma ihtimali gözetilerek yeniden tercihleri alınmalı, özür durumları dikkate alınmalıdır. Gereğini bilgilerinize sunarım.                                                                                        

Sakine Esen YILMAZ                                                                    


  Genel Sekreter


kamuajans.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim