Öğretmen Diyarı

Eğitim Sen: 1 Günde Alınan Başvurular Soru İşaretleri Doğurdu

1 Gün İçinde Atama Hakkı Verildi

Öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirme işlemlerinin 28 Ağustos 2015 tarihinde sonuçlanması üzerine MEB'e öğretmenler için il ve ilçe emri atamalarını açması yönünde ısrarcı olduklarını belirten Eğitim Sen, MEB'in öğretmenlere 1 gün içinde atama hakkı tanımasını eleştirerek, "31 Ağustos’ta 16.18’de duyurduğu ve ertesi gün yani 1 Eylül saat 24.00’da sonlandırdığı 'yer değiştirme hakkı' ile 'bir günlük süre' içinde öğretmenlere 'ilçe emri atama hakkı'nı lütfetme nezaketinde bulunmuşlardır!" ifadelerini kullandı.

Yeni Soru İşaretleri Doğdu

Resmi internet sitesinden açıklama yapan Eğitim Sen, yapılan atamanın mevcut sorunları çözmediğini ve akıllara yeni soru işaretleri getirdiğini belirtti. Eğitim Sen, "Belli ki MEB ve kimi çevreler, dünyada bir ilke imza atarak '5G hızına' çoktan geçmiştir. Aksi halde bir gün içinde duyurusunu yapıp, ertesi gün başvuruların sonlandırılmasında gösterdiği hızın, MEB’in bugüne kadar her konuya geç müdahale eden 'düşük performansı' ile açıklanabilmesi mümkün değildir." Diyerek durumu eleştirdi.

Bir gün içinde yapılan yer değiştirme duyurusundan bir çok öğretmenin haberdar dahi olmadığını belirten Eğitim Sen, öğretmenlerin mağdur olduklarını söyledi.

MEB Yetkilileri Telefonlara Çıkmıyor

MEB yetkililerinin telefonlara çıkmadığını iddia eden Eğitim Sen, "Öğretmenlerin böylesi kısa bir sürede başvuru yapmalarını beklemenin tek açıklaması, söz konusu 'ilçe emri' başvurularının kimi kişi ya da çevrelere özel olarak açılmış olabileceğidir. Üstelik duyurunun yapıldığı günden bugüne MEB’den hiçbir yetkili telefonlarımıza çıkmamakta, görüşme taleplerimize cevap vermemektedir." Açıklamasında bulundu.

meydangazetesi.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol