Öğretmen Diyarı

Ankara'da ölen Gülhan öğretmen masasında anıldı
Ankara'daki bombalı terör saldırısında, 1 yıllık eşi makinist Yılmaz Elmascan ile birlikte yaşamını yitiren rehberlik öğretmeni 25 yaşındaki Gülhan Elmascan'ın okulundaki masası, meslektaşları tarafından karanfillerle donatıldı.

DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) çağrısıyla Gülhan Elmascan'ın 2 yıldır görev yaptığı Celalettin Sayhan İlkokulu önünde toplanan yaklaşık 200 kişi, patlama kurbanlarını andı.

15-10/13/patlama-kurbani-ogretmenin-masasi-karanfillerle-donatildi_2395_dhaphoto4.jpg

Gülhan Elmascan'ın fotoğraflarını taşıyan aralarında CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer'in de bulunduğu kalabalık, patlamanın meydana geldiği saat 10.04'te bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

15-10/13/patlama-kurbani-ogretmenin-masasi-karanfillerle-donatildi_2395_dhaphoto2.jpg

Hükümet ve savaş karşıtı sloganlar atan grup adına konuşan Eğitim- Sen Adana Şubesi Yöneticisi Şükran Yeşil, Gülhan Elmascan'ı unutmayacaklarını ve barış mücadelesini sürdüreceklerini söyledi.Gülhan Elmascan'ın okuldaki meslektaşları da onunla ilgili duygu ve düşüncelerini ağlayarak anlattı.

15-10/13/patlama-kurbani-ogretmenin-masasi-karanfillerle-donatildi_2395_dhaphoto8.jpg

Açıklamanın ardından Gülhan Elmascan'ın okuldaki odasına giden meslektaşları, fotoğrafını koyup masasını karanfillerle donattı.

ADANA/DHA

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim