Öğretmen Diyarı

Açlık Grevine Başlayan Öğretmene Eğitim Sen’den Destek

Eskişehir’de gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılmasını isteyen grup arasında bulunup basın açıklamasına katıldığı için açığa alınan, göreve dönmek için önce imza kampanyası düzenleyen, sonrada açlık grevine başlayan İngilizce öğretmeni Hatice Yüksel'i Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ziyaret etti.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri geçen 1 Nisan'da DHKP-C terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 5 şüpheliyi gözaltına aldı. Arkadaşlarının serbest bırakılması isteyen aralarında Beylikova Atatürk Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Hatice Yüksel'in de bulunduğu 6 kişi aynı gün Emniyet Müdürlüğü önünde 'Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz' yazılı pankart açıp basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması yapan ve Emniyet Müdürlüğü önünde oturma eylemi yapan grup gözaltına alındı. Ertesi gün adliyeye sevk edildiler ve sonrasında serbest bırakıldılar.


Serbest bırakılanlardan Hatice Yüksel, topluğu imzadan sonuç alamadıklarını 27 Mayıs’ta Porsuk Bulvarı’nda çadır kurup imza kampanyası başlattıklarını söyledi. 16 Haziran’dan itibaren süresiz açlık grevine başladıklarını hatırlattı.


Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ile Sendika yöneticileri bugün Eskişehir'e gelerek açlık grevini sürdüren öğretmen Hatice Yüksel'i çadırında ziyaret etti:


“Bir an önce görev iadesi istiyoruz”


"Milli Eğitim Müdürlüğü ile Valilik yetkililerine en demokratik hakkını kullanan bir arkadaşımızın açığa alınmasının ve böyle bir olaya maruz kalmasının doğru olmadığını söyledik. Onun dışında idari soruşturma kapsamında cezalandırma yönteminin seçilebilecek olmasının doğru olmayacağını ifade ettik.


Bizim görüşmelerden çıkardığımız izlenim Hatice öğretmenin bir an önce görevine dönmesi şeklindedir. Bizim bu beklentimiz var, umut ediyoruz ki bir an önce Hatice öğretmen yeniden görevine dönecektir.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol