Öğretmen Diyarı

13 Şubat eylemi başladı, okul yönetimi kapıya zincir çekti!

Eğitim Sen, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Birleşik Haziran Hareketi'nin çağrısıyla yapılan 13 Şubat okul boykotu sabah okul önlerinde yapılan eylemlerle başladı. İzmir, İstanbul , Antalya, Artvin ve Edirne’de gözaltılar var.

Ankara'da Necla Kızılbağ Lisesi, Tuzluçayır İlkokulu ve Lisesi ile Süleyman Nazif İlkokulu'nda boykotun ilgi gördüğü belirtiliyor. Öğretmenlerin çoğunluğu Eğitim Sen'in grev çağrısına uyarken okul yönetimi öğrencilerin çıkmasına engel olmak için kapıya zincir taktı. Yine Ankara'da Çankaya Turan Fevzioğlu İlköğretim Okulu önünde boykot için toplananlara ise polis müdahale ederek bazı kişileri gözaltına aldı.


İstanbul Gülsuyu'nda bulunan Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu'nda da polisin veli ve öğrencilere müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına aldığı belirtiliyor. (Birgün/Evrensel)


Antalya'da 10 öğrenciye gözaltı


Antalya'da okullarda bugün yapılan boykotla ilgili bildiri dağıtan 9 genç, polis tarafından gözaltına alındı. Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan gençler, daha sonra serbest bırakıldı. Muratpaşa İlçesi Meltem Halk Pazarı'nda dün öğleden sonra bildiri dağıtan 9 genç, vatandaşların ihbarı üzerine polis tarafından gözaltına alındı. İfadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürülen 9 genç, ifadesi alındıktan sonra, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Öte yandan Akdeniz Üniversitesi'nde adı açıklanmayan bir öğrencinin de sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından boykotla ilgili olarak gözaltına alındığı bildirildi.


(Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA/DHA) Haber Kaynağı: RADİKAL


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol