Öğretmen Diyarı

Özgüven Geliştirme Yolları Nelerdir?

 Özgüven olan insanlarda hayatta nasıl başarılı oldukların günümüzde birçok alanda görmekteyiz. Mutlu, başarılı istediğini elden eden iletişim kurabilen bir kişiliği kim istemez ki bunlara sahip olmak için kişinin özgüvene ihtiyacı vardır. Özgüvenimiz var ama daha da geliştirmek istiyoruz diyenler için özgüven geliştirme yollarını araştırdık. Uygularsanız özgüveninizin gelişecektir. Kendinize olan güveniniz artacaktır işleriniz daha kolay rahat şekilde haledeceksiniz.

Özgüven Geliştirme Yolları Nelerdir;

Kendinizi tanıyın, kendini tanımak ne yapmak istediğini bilmek en önemli adımdır.

Olumsuzluk, başarısızlıkları unutun eski eskide kalmıştır. Bu gün farklı bir gün sizde farklı bir kişisiniz. Planlarınızı yapacaklarınızı uygulayıp başaracaksınız.

Ertelemeyin özgüvenin düşmanı zamanım var yaparım, ya da ben yapamam şimdi bunu kendimi hazır hissetmiyorum gibi cümleler kullanmayın. Aklınızdan çakarın cesaretli olun şimdi zamanıdır diyip başlayın.

Hayal kurun başlamadan önce o kurduğun hayalin gerçekleşmiş gibi hayal edin. Sonra başlayın.

Küçük başarılardan büyük mutluluklar duyun. Bu sizi motivede edecektir daha iyisini yapmak için cesaretlendirecektir.

Çevrenizde sizi olumlu yönlendirecek kişilerle iletişimde olun size destek olan sizi yönlendirenlerle.

Kıyafetlerinizdeki renklere dikkat edin canlı renkler seçin karamsar renklerden uzak durun.

İnsanları kırmaktan yanlış yapmaktan korkmayın EVET ve HAYIR ları yerinde kullanın sizi zarar verecek şekilde kullanmayın. Başarınıza gölge düşürmesine izin vermeyin.

Gelecekle ilgili hep B planınız olsun. İlk plan olmadı ikinci planım hazır kendime güveniyorum gibi cümleler içinizde tekrar edin.

Sevdikleriniz onları ne kadar çok sevdiğiniz gösterin bu karşılıksız kalmayacaktır onlardan alacağınız cevaplar kendiniz daha iyi hissettirecek daha çok odaklanacaksınız hayata.

 

basarinedir.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim