Öğretmen Diyarı

Öğrenci gözünden başarı nedir

Öğrenciye Başarı Kazanmak Zor Gelir.Neden Çünkü Öğrencide Diğer Aile Bireyleri Gibi Rahatça Televizyon İzlemek Rahatça Oturmak Sıcak Çayını Yudumlamak Ve İstediğinde Gezmek İster.Ama Bu Olaylar Üniversite Bitip İşe Girene Kadar Maalesef Olmayacaktır.Hep Kendini Şu Seneyi Atlatayım Seneye Yatarım Diye Avutsa da Kesinlikle Eline İşini Alıncaya Kadar Bu Zor. Erkeklere Aileleri Hadi Bayan Neyse Ama Sen Okuyup Eve Ekmek Getireceksin Şeklinde Gaz Verirken.Kızlara İse Sen Oku Zengin Bir Erkek Bul Derler.Ailelerin Bu Anlayışı Bana Kalırsa Yanlıştır.Öğrencinin Ders-Sınav-Test-Okul-Dershane Gibi Birçok Sorunu Vardır.

Hayatları OKUL-EV-DERSHANE(Kurs) Üçgeninde Geçer.Bu Durum Çok Öğrencinin Canını Sıksıda Maalesef 25 Yaş Civarlarına Kadar Bu Böyle Olacaktır.Öğrenci İçin Başarı Bir yerde Matematikten 60-70 Almakken Aile Bireylerince Bu Not Kınanacak Derecede Kötüdür.Öğrenci İçin Başarı Okulu Kırıp Cafede Arkadaşlarıyla Takılmaktır.Ama Bumu Ailesi Öğrenince Sonuç Vahim Olacaktır.Aileler Bilmez Ki Öğrencinin de Bu Maratondan Sıkıldığını,Bilmez Ki Bu Baskı Sebeb,yle Yarı Yolda Düşüp Kalacağını... 

Ama Onlarda Çocukları Okusun İster.Öğrenci İçin Başarı Çalışmadığı Yazılıdan 45-60 Almaktır.Buda Aile Tarafından Hoş Karşılanmaz.Öğrenci İçin Başarı 1 Olan Dersini Zorla 2 Düşürmektir.Ailece Bu Utanılması Gereken Bir Durumdur Oysa.Öğrenci İçin Başarı Arkadaşlarıyla Gezmek Ve Konserlere Gitmektir.Fakat Ailece Bu Durum "Otur Ders Çalış" Lafıyla Karşılanır.Öğrenci İçin Başarı Karnesinde 1-2 Getirmemektir.Oysa Ailesi Hiçbir Zaman Bu Notları Benimsemeyecektir.


Aslında başarı süper ders notları değildir. Bence Başarı;

1-) Sınavda Elinden Geleni Yapmaktır

2-) Tüm Sınavlardan 50 Üzeri Almaktır.

3-) Kişiliğinin Düzgün Olması Ve Çalışmak

4-) Kendince Bir İşle Uğraşmaktır.


Herkes eğitim alanında başarılı olamaz, Fakat herkes mutlaka bir alanda başarılıdır. Bence sen o yönünü keşfetmişsen hiç kimseyi umursama sadece ona odaklan ve üzerine git. Ama aileni bu konuda ikna et.              

 

kisiselgelisimveolumlamalar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol