Öğretmen Diyarı

Karneye bakmadan evvel onlara sevildiklerini hissettirelim
 Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarın bu yılki eğitim öğretim döneminin sona ereceğini belirterek, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Karneye bakmadan evvel çocuklarımıza sarılarak önce onlara sevildiklerini hissettirelim." dedi.
Palandöken, yazılı açıklamasında, 2015-2016 yılı eğitim-öğretim döneminin sonuna gelinmesi ve hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sınavına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin yarın yaz tatiline gireceklerini anımsatan Palandöken, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Karneye bakmadan evvel çocuklarımıza sarılarak önce onlara sevildiklerini hissettirelim. Onları desteklemek için küçük karne hediyeleri ile ödüllendirelim." ifadelerini kullandı.

Palandöken, öğrenci ve veliler kadar öğretmenlerin de tatili çok iyi değerlendirmesi gerektiğini belirterek, "Ülke olarak geleceğimizin teminatı, yarının büyükleri olan çocuklarımız okulların açılacağı eylül ayına kadar programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüp dinlenmelidirler. Tatili bilgisayar başında oyunla değil, sosyal ve beşeri aktivitelerle ve bir esnafın yanında geçirerek hayata tutunmayı öğrensinler." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, her şeyin karnedeki başarı olmadığını, çocukların güçlü olduğu yönlerinin ortaya çıkartılması gerektiğini ve ailelerin çocuklarına güvenmesi gerektiğini vurguladı.

Bu yılki LYS sınavının 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılacağını hatırlatan Palandöken, şunları kaydetti:

"Bu yıl sınava gireceklerin sayısı geçen yıldan 230 bin 902 kişi daha fazla. Yani 1 milyon 600 bin 49 aday bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu LYS sınavında ter dökecek. Bundan sonra hayatlarına yön verecek mesleklerinin seçiminde önemli rol oynayacak sınavda gençlerimize başarılar diliyorum. Yetkililerimiz önlemlerini mutlaka alacaklardır. Bizler de klakson çalmayarak, gürültü yapmayarak gençlerimize destek olalım."


Anadolu Ajansı

memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim