Öğretmen Diyarı

Günün En Verimli Ders Çalışma Saatleri

Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki, zihinsel aktiviteler için günün en verimli zamanı sabah saatleri. Akşam zamanında uyumuş ve uykusunu almış bir beden, sabahın ilk ışıklarıyla ders çalışmaya başlayabilir. Düşünsenize, günün yorgunluğu ya da stresi yok, sabahları yeniden başlatılan bir bilgisayar gibi daha hızlı ve canlı çalışır zihinler. Bilimsel araştırmalardan ziyade kendim de bir zamanlar sabah erkenleri ders çalışma alışkanlığı edinmiş ve kendi çapımda başarıyı yakalamış biri olarak , ders çalışma saatleri konusunda karar verememiş öğrencilerimize sabah saatlerinde ders çalışmalarını öneriyorum.

Sabahları ders çalışmak gününüzün geri kalanını huzurlu geçirmenize de yardımcı olur. Şöyle ki, sabahın erken saatlerinde yani kahvaltıdan birkaç saat önceden başlarsanız çalışmaya, plânınızda yer alan ödevlerin büyük çoğunluğunu sabah erkenden kalkıp yaptığınız için, o gün için zihninizi meşgul edecek “ders çalışmadım” endişesi olmayacak. Hem sabahtan ders çalışmış olduğunuz için içiniz huzurlu olacak, hem de o gün varsa dersten sonra yapacağınız sosyal aktivitelere, ders çalışmış olmanın huzur ve mutluluğu ile katılabileceksiniz.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sıcak bir çay ya da başka bir içecekle ders çalışmaya başlayın. Biz denedik gördük. Siz de deneyin. Ders çalışmaktan alacağınız hazzı anlatmaya kelimeler yetmez. Anlatılmaz yaşanır diyoruz ve sizlere de derszamani.net olarak sabahın erken saatlerini ders çalışma saatiniz olarak belirleyin kârlı çıkın diyoruz.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol