Öğretmen Diyarı

Çocuklarda Zeka Testi

 

Çocuklarda Zeka Testi

 

 

Çocuğunuzun işitsel zekası iyi ise?

 

Çocuklarda her duyu son derece önemlidir. Çocukların zeka seviyesini belirlerken duyu organlarından faydalanırız. Eğer çocuğunuzun işitsel zekası yüksekse genelde bunu diğer çocuklardan farklı davranarak belli eder. Espri anlayışı çok iyidir ve sürekli espri yapar. Genelde yüksek sesle konuşur. Öğrenirken sessizce dinler. Sözel yönergeleri izlemekte çok başarılıdır. Ezberi çok iyidir. Yaşıtlarına oranla yabancı dil öğrenirken daha az zorlanır. Okumaktan çok dinlemeyi sever. Müzik dinlemekten çok keyif alır. İnsanların isimlerini asla unutmaz. Yazılıdan çok sözlülerde başarılıdır.

 

Çocuğunuzun dokunsal zekası iyi ise?

 

Eğer çocuğunuz dokunsal zekada başarılı ise, taklit yeteneği gelişmiştir. Her şeye dokunarak öğrenmek ister. Labaratuvar gibi deneysel öğretileri çok sever. Arkadaşları ile oyun esnasında onları iter, çeker ve düşürür. Dokunsal zekası gelişmiş çocuklar masa başında ders çalışmayı pek sevmezler. Genelde yatarak ve uzanarak ders çalışırlar. Bu çocuklar okumayı sevmedikleri gibi yazım hatasını da en çok yapan çocuklardır.

 

Çocuğunuzun görsel zekası iyi ise?

 

Şekilleri 3 boyutlu düşünür. Çalışırken grafik ve harita kullanır. Yalnız ve sessiz ortamlarda çalışmayı tercih eder. Dinlemekten çok hoşlanmaz. Ders çalıştığı masası her zaman düzenlidir. Görünüşüne ve kıyafetine çok özen gösterir. Ders çalışırken renkli kalemlerle önemli gördüğü yerlerin altını çizer. Not almayı çok sever ve genelde olayları ya da isimleri sürekli not alır.

Anahtar Kelimeler:
çocuklarda zeka testi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim