Öğretmen Diyarı

Anneler ve Çocuk Eğitimi İçin Kitap Önerileri

Acaba ona doğru eğitimi verebilecek miyim? Hayata en verimli şekilde bebeğimi nasıl hazırlarım? Ya bebeğime yetemezsem? Onu büyütmek için yeterli birikimim var mı? gibi sorular kafanızı kurcalayabilir. Ama bunlar tabi ki gereksiz telaşlanmalar. Çünkü siz bir anne olarak bebeğiniz için en iyisini zaten istiyor ve ona her türlü özveriyi sağlıyorsunuz. Bu bir anne için içgüdüsel bir şey. Zaten koşulsuz sevgi verin o her şeyiyle doğruyu bulacaktır. Yinede siz kendinizi geliştirin, çünkü çocuklar öncelikle anne ve babayı rol model seçer ve kişiliği, davranışları ebeveynlerine göre şekillenir. Onun için siz bilinçlenin ki bebeğinizi hayata daha kolay ve daha özgüvenli hazırlayın.

Bende bir anne olarak sizler gibi kafamdaki deli soruları araştırıyorum. Bunun için en kısa yol internet, tabiki bende internettende faydalanıyorum fakat her zaman saf bilgiye ulaşmanız mümkün değil. Kitaplardan daha temiz ve kişiye özel bilgiler edinebilirsiniz. Tabi vaktiniz yoksa yazılarımı takip edebilirsiniz 

 

Hayat Evde Başlar- Pedagog Gözde Erdoğan

1.Hayat Evde Başlar- Pedagog Gözde Erdoğan

0-6 yaş dönemi çocuğunuz için yaş yaş ele alınmış konular mevcut kitapta. Beslenme, uyku alışkanlığı, çocuğunuz için öfke yönetimi, okul öncesi hazırlıklardan bahsedilmiş. Ben keyifle okudum ve çok şey öğrendim ve uyguladım. Hayatınızı kolaylaştırmak içi bebeğinizin uykusunu, öfkesini, hayatını düzene sokmanız gerekli ki siz de bu güzelliklerin içinde boğulmayın.


 


Başlarım Şimdi Anneliğe- Şermin Çarkacı

2. Başlarım Şimdi Anneliğe- Şermin Çarkacı

Hamile iken başlayan macera için öneriler, yeni doğum yapmış lohusalar için soru cevapları ve hayat kurtaracak öneriler mevcut bu kitapta. Hamile iken okumanızı tavsiye ederim. Anneliğe hazırlık için güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.


 

Oyuncu Anne-Şermin Çakracı

Oyuncu Anne-Şermin Çarkacı

3. Oyuncu Anne- Şermin Çakracı

Çocuğunuzun 2 yaş döneminden itibaren eğitici, öğretici ve oyunu hikayelerle harmanlayıp çocuğunuza önce hikaye anlatıp daha sonra oyuna geçebileceğiniz ve eğlenip öğretebileceğiniz bir kitap. Çocuklar anne ve babalarının onlara aldığı oyuncakları bir süre sonra sıkılırlar atarlar. Fakat beraber oynadıkları oyunları ve beraber geçirdikleri zamanları unutmazlar. Çocuğunuzla ne kadar kaliteli vakit geçirirseniz hem size hem çocuğunuza en güzel yatırım olur.

Henüz bebeğim iki aylık ve okuma fırsatı bulduğum kitaplar bunlar. Okudukça sizinle paylaşacağım. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarınıza aşılayın ki daha ayakları üzerinde durabilen bilinçli bir nesil gelsin ardımızdan.

 

bebekveannesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol