Öğretmen Diyarı

Aile Baskısı, Başarısızlığın En Temel Nedeni

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanı Recep Bulut, ebeveynlerin baskısının öğrencilerin başarısızlığında temel neden olduğunu söyledi.
 
Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi'nce Kent Konseyi Toplantı Salonu'nda

"Sınav Kaygısı" konulu konferans düzenlendi.

Bulut, konferansta, katılımcılara, kaygı ve kaygının öğrenciler üzerindeki etkilerine ilişkin bilgi verdi.
 
Genellikle kaygıların kişileri olumsuz etkilediğini ifade eden Bulut, bunun da öğrencileri başarısızlığa sürüklediğini belirtti.
 
Öğrencilerin duyduğu hafif tedirginlik ve gerginliğin bazen başarısız olmasına da neden olabileceğine işaret eden Bulut, velilere, öğrencilerinin başarısız olduğu dersleri büyük bir sorun haline getirmemeleri uyarısında bulundu.
 
Aile baskısının öğrencinin başarısızlığının en temel nedeni olduğunu belirten Bulut, sınavda başarısız olan öğrencilerin yaşadıkları kaygının onların hayata mağlup başlamasına neden olduğunu vurguladı.
 
Velilerin çocuklarının başarısı için ilgili ve alakalı olması gerektiğine dikkati çeken Bulut, ebeveynlerin çocuklarının evde planlı ders çalışmalarını sağlamaları ve televizyondan uzak tutmaları gerektiğini anlattı. Bulut, ayrıca çocuklara başarısızlıklarından önce başarılarını hatırlatarak motive edilmesi gerektiğini kaydetti.
 
sondakika

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim