Öğretmen Diyarı

Turizm Liselerinden Ders Kaldırıldı Antalyalılar Ses Çıkarmadı

ANTALYA'da yapılan Milli Eğitim Şurası'nı terk eden Eğitim- İş Genel Başkanı Veli Demir, Anadolu Turizm ve Otelcilik Liselerinde 'Alkollü İçki ve Kokteyli Hazırlanması' dersinin kaldırılmasına Antalyalıların ses çıkarmadığını söyledi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Manavgat İlçesi'ndeki bir otelde düzenlenen 19'uncu Milli Eğitim Şurası'nın bugün yapılan Genel Kurul toplantısını terk eden Eğitim- İş Genel Başkanı Veli Demir, il merkezine gelerek Attalos Meydanı'nda sendika üyelerine seslendi. Demir, "Antalya turizmin başkenti, turizmden 35 milyon dolar girdi var. Eğitim Şurası'nın ana maddelerinden biri alkollü içki servisi dersinin kaldırılması. Antalyalılar hiç ses çıkarmadı. Cumhuriyetin yurttaşları, Cumhuriyetin kenti nerede" dedi.

 

Şurada alınan kararları tanımadıklarını söyleyen Genel Başkan Veli Demir, yandaşlardan oluşan bir şura yaşadıklarını kaydetti. Veli Demir, şunları söyledi:

 

“600 delegenin neredeyse tamamı yandaş öğretmenler, yandaş STK'lar, yandaş sendikalar, farklı olan 6 kişi bilemedin 16 kişi. Laik ve Atatürkçü olanların sokulmadığı bir şura. Şuranın iki ayrı gündemi vardı. Resmi ve resmi olmayan gündem. Resmi gündemde ders çizelgesi, öğretmenlerin niteliğinin artırılması, eğitim yönetmeliğinin niteliğinin artırılması ve okul güvenliği. Fakat seçmeli din dersinin ana sınıflarına kadar indirilmesi, alkollü içki servisi dersinin kaldırılması. Turistler yanlarında servisçi mi getirecekler? Çocuklar içki içsin demiyoruz. İçki yarışması yapsınlar da demiyoruz. Bu şura, sorunlara sorun ekleyen bir şura olmuştur."

 

Siyasal iktidarın her zaman yaptığı gibi 'ben yaptım oldu' mantığıyla hareket ettiğini ileri süren Demir, "Yandaşları ile yeni sorunlar ürettiler. İşlerine geleni uygulayacaklar, işlerine gelmeyeni uygulamayacaklar" dedi.

 

Haber3.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim