Öğretmen Diyarı

Sezarın Hakkı...

Sözde Toplu Sözleşme Masasında konuşulanlardan birisi de Nöbet'e ücret verilmesi... Ancak tam da burada Sezarın Hakkı Sezara teslim edilmelidir....

Eğitim-iş'in başlattığı, Eğitim Bir-Sen hariç çoğu sendikanın da desteklediği Nöbet Eylemi ile ilgili bu günlerde malum sendika tarafından kazanım elde edileceği şeklinde yorumlanan teklifleri duyuyoruz.


Tam da bu nokta da Sezarın Hakkı Sezara verilmelidir diyerek, bir çok üyesinin soruşturma geçirdiği, mahkemelerde mücadele ettiği eyleme yön verdiği tüm kamuoyunca bilinen Eğitim-iş'in hakkı şark kurnazlığı ile ele geçirilmemelidir!


Düne kadar alakasız ve öğretmenleri çileden çıkaran teklifler ile nöbete ücret isteyen Malum sen, nasıl oldu ise sözleşme masasında Eğitim-iş'in taleplerini kazanıma döndürmek istiyor. İyi de adama sormazlar mı bu güne kadar sen neredeydin? Öğretmenin yanında yer alamayan tek sendika olarak hangi amacın peşindeydin?


Sorular uzatılır, yazı da...


Olması gereken hakkın teslimidir. Gerisi hikaye.


Bu arada eylemin bu aşamaya gelmesinde diğer sendikaların da katkısının olduğu yatsınamaz. Bu ortaklaşma anlamında önemlidir.


Zira Nöbet Eylemi Eğitim-iş'in tüm zor şartlara ve koşullara rağmen gerçekleştirdiği ve bugünler de kazanımla sonuçlanacağa benzer bir eylem olarak tarihi geçmiştir.


Emrah MUTLUER


Öğretmen

Kaynak: kamugundemi.com

Anahtar Kelimeler:
sezarın hakkı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol