Öğretmen Diyarı

SENDİKAL EĞİTİM AKADEMİSİ BAŞLADI‏

 

 

Bir müddettir hazırlıklarını yaptığımız ve pilot uygulamasını Eskişehir Şubemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz Sendikal Eğitim Akademisi çalışmalarına başladı. 


Eğitim çalışmalarımızın önceliği sendikal çalışmalara üyelerimizin daha aktif katılımını sağlamaya yöneliktir. Sendikal direnç, örgütlü bilinç ve sınıf mücadelesinin en önemli aşaması sendikal ilkeler doğrultusunda bir bütün olarak hareket edebilmektir. Eğitim çalışmalarımız bu bütünlüğü sağlamaya ve örgüt içinde bir ortak dil oluşturmaya da hizmet edecektir. 


Bu amaçla çalışmalarımızın ilkini 27-28 Aralık tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İlk çalışmalarımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda program geliştirilecek ve tüm şube ve temsilciliklerimize ulaşacak bir model ortaya koyacağız. Çalışmalarımızı 25'er kişilik sınıflarda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz ve yerellerde katılmak isteyen tüm üyeleri bu sınıflara davet edeceğiz.


Eğitim çalışmalarımız bir yandan örgütün geneline yaygınlaştırılırken, bir yandan da şubelerde tüm üyelerimize ulaşma hedefine yönelecektir. Örgütün ilkeleri ve üyelerin ihtiyaçları doğrultusunda çoğalacak eğitim sınıflarında dersler verilecek ve sendikal eğitim sistemli hale getirilecektir. 


Sendika çalışmalarımızın yaygınlaşmasında büyük desteği olacağına inandığımız eğitim çalışmalarının ilkinde önemli katkısı olan Eğitim-iş Eskişehir Şube Başkanı Ebru Subaşı Sungar ve şube yöneticilerine ve katılımcı üyelerimize, çalışmalar sırasında hep yanımızda olan Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'ya eğitim danışmanımız İsmail Hakkı Kurt'a, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hikmet Pala'ya ve bizlerle deneyimlerini paylaşan Onursal Genel Başkanımız Sayın Niyazi Altunya'ya teşekkür ediyorum. 


Önder YILMAZ
Eğitim-iş Genel Eğitim Sekreteri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim