Öğretmen Diyarı

Sendika Kararıyla Nöbet Tutmayan Öğretmenin Durumu

Eğitim İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet PALA'nın Burdur Maarif Müfettişleri Başkanlığından Gönen Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yazısına istinaden aldığı görüş yazısı

Burdur Maarif Müfettişleri Başkanlığı'ndan önemli bir yazı

 

 

Gönen Milli Eğitim Müdürlüğü Okul müdürlüklerine gönderdiği 07.01.2015 tarih ve 166023 sayılı Nöbet Görevi konulu yazısında şunları belirtmektedir: Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde ve Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 91 maddesinde "Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyen öğretmen hakkında derse özürsüz olarak gelmeyen öğretmen gibi işlem yapılır." "Bu itibarla nöbet görevi öğretmenin asli görevi sayılır. Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyenler asli görevlerini de yerine getirmemiş sayılacaklardır." 

 

 

Eğitim-İş sendikası, nöbet tutmama eylemi yapmaktadır. Sendika MYK sının bu konuda kararı bulunmaktadır. Sendikanın 26.12.2014 tarih ve 146 sayılı kararı gereği öğretmenler okullarına önceden dilekçe vererek nöbet tutmayacaklarını belirtmekte ve 12 Haziran 2015'e kadar nöbet tutmayacaklarını ifade etmektedirler.

Sendikanın kararı ve Gönen MEMin söz konusu resmi yazısı ışığında Nöbet Tutmayan öğretmenlere ceza verilebilir mi?

 

 

Saygılarımla..

 

 

Hikmet Pala

Eğitim İş Genel Örgütlenme Sekreteri

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim