Öğretmen Diyarı

Performans notuna dilekçe ile mi itiraz edilmeli yoksa direk dava mı açılmalı?
 Okul müdürlerinin verdiği performans notu ile ilgili başarılı öğretmenlere verilen notlar şaşırtırken şimdilerde herkes aynı soruyu soruyor. Performans notuna dilekçe ile mi itiraz edilmeli yoksa direk dava mı açılmalı? 
Okul müdürlerinin verdiği performans notu ile ilgili başarılı öğretmenlere verilen notlar şaşırtırken şimdilerde herkes aynı soruyu soruyor. Performans notuna dilekçe ile mi itiraz edilmeli yoksa direk dava mı açılmalı? Detay haberimizde....

İdare mahkemelerine dava açmak için, öğretmenlerin Performans puanları ile ilgili olarak idarelerden düşük puanların gerekçelerini sormaya gerek yoktur.

Eğitim İş eski Uşak İl Başkanı Aydın Pazarcı sitemiz kamugundemi.com'a yaptığı değerlendirme de şunları söyledi:
Önce aday öğretmenler, sonra da tüm çalışan öğretmenler için okul müdürünün vereceği performans puanları ile ilgili olarak BAZI SENDİKALAR ÖNCELİK ROLÜ KAPMAK İSTERCESİNE müracaat dilekçeleri yayınlamaya başlamışlardır. Oysa bu dilekçeler, ile düşük puanlarla ilgili gerekçelerin davalı idareden öncelikli olarak ve dava açmak için istenmesine gerek yoktur. Böyle bir uygulama zaman kaybından başka bir şey değildir. Dava açmak için idare ve birey arasında hukuki husumetin oluştuğunu kabul etmek gerektiği muhakkaktır. O nedenle öncelikli olarak konuyla ilgili dava dosyası oluşturulmalı düşük puan verilmesinin somut gerekçeleri mahkemeler tarafından davalı idareden sorulmalıdır.

Konuyla ilgili öğretmenlerin sitem dolu mesajları da sosyal medya aracılığıyla ifade ediliyor. İşte onlardan bir tanesi...

"Performans değerlendirmeden müdürüm bana 89 vermiş. 18 yıl öncesinden öğrencilerim yaptığımız resimleri yolluyor, güzel sanatlar lisesi öğrencilerimle dolu, her yıl postanenin önünde sergiler açmışım, okulda boyadığım duvarların üzerine boya çekilmiş, olsun demişim yine yapmışım, üstüme vazifeymiş gibi öğrencilerim kep atabilsin diye günlerce uğraşıp hepsine kep dikmişim, harçlığı olmayan öğrencilere harçlık bırakmışım, kaynaştırma öğrencilerinin dahi resimlerini panolara asmışım, yarışmalarda Türkiye birincisi dahi çıkarmışım. sanatçı olup 30 yere heykel dikmişim ama ne olamamışım?Yalaka"
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim