Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Kadınlı Erkekli Oturmayın  Talebi
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Eğitimde Etkili İletişim ve Ailenin Önemi" adlı başlıklı konferansta, Okul Müdürü Hilmi Tuzcu katılan öğretmenlere "kadın-erkek yan yana oturulmamasını" istedi. 

15 Mart Çarşamba günü saat 19.30'da Şehit Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen konferansa katılan öğretmenlere, Okul Müdürü Hilmi Tuzcu tarafından "kadın erkek yan yana oturulmasının sakınca yarattığı" ifade edildiği ve konferansa katılan öğretmenlerden haremlik-selamlık şeklinde oturmasının istendiği öğrenildi. 

TEPKİ GELİNCE "SADECE RİCA ETTİM" DEDİ 

Eğitim-İş Tarsus Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Gezen, okul müdürü tarafından yapılan bu harem-selamlık uyarısına salonda bulunan Eğitim-İş Yönetim Kurulu üyesi Rafet Barın'ın ve salonu dolduran çok sayıda öğretmenin tepki gösterdiğini belirtti. Tepki üzerine Müdür Tuzcu'nun "Kızacak bir şey yok, sadece rica ettim" diyerek salonu terk ettiğini aktardı.

Gezen, "İlgili okul müdürü salonda yaptığı konuşmayla sadece öğretmenlerimize hakaret etmekle kalmamış, alenen suç işlemiştir" dedi.  

Konferansa katılmak için gelen öğretmenlerin çoğunun müdürün bu "uyarısına" kayıtsız kalmayarak konferansı protesto ederek dışarı çıktığını aktaran Gezen, "Ortaçağcı yobaz zihniyetin kendi kendini ifşasından başka bir şey olmayan bu olayı şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.


Kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/ogretmenler-direndi-meb-geri-adim-atti-haremlik-selamlik-seminer-iptal-159881

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim