Öğretmen Diyarı

\'Milli Eğitim Şurası\'ndaki kararlar yeni bir seçim malzemesidir\'

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, 19. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararları tanımadıklarını söyledi. Rona, “Ülkemizin seçim atmosferine girdiği bu dönemde karma eğitimi kaldırma girişimi, siyasi iktidarın kendisini iş başına getiren kimi çevrelere ‘hedefim karma eğitimi kaldırmaktır, bunun için çalışıyorum.’ mesajını vererek yeni bir seçim malzemesi daha oluşturduğu çok açıktır.” dedi.

 

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, ülkenin 4 yıllık eğitim politikalarını belirlemek üzere geçen hafta toplanan 19. Milli Eğitim Şurasının eğitimde yaşanan kan kaybına çare üretmek yerine sorunları daha da derinleştireceğine dikkat çekti.

 

Şurada alınan kararların iktidarın toplumu cinsiyet temelinde ayrıştırma çabalarının ete kemiğe bürünmesi olduğunu kaydeden Rona, “Eğitimde ulaşılmak istenen nihai hedef açıkça ortaya konmuştur. Ülkemizin seçim atmosferine girdiği bu dönemde karma eğitimi kaldırma girişimi siyasi iktidarın kendisini iş başına getiren kimi çevrelere ‘hedefim karma eğitimi kaldırmaktır, bunun için çalışıyorum.’ mesajını vererek yeni bir seçim malzemesi daha oluşturduğu çok açıktır.” dedi.

 

Şurada alınan kararları tanımadıklarını anlatan Özkan Rona, “Bu kararların uygulanması girişimlerine karşı da tehlikeyi görüyor ve her türlü meşru mücadele yöntemlerini kullanarak karşı koyacağımızı ilan ediyoruz.” şeklinde konuştu. Sendika üyeleri ise “Saraylara değil, eğitime bütçe” şeklide slogan attı. Sendika üyeleri ardından Osmangazi Metro istasyonu önünde kurdukları stantla ‘emek sömürüsüne karşı’ imza kampanyası başlattı. 

 
personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim