Öğretmen Diyarı

MEB' in YENİ İCADI ,PERFORMANS ÖLÇER Müdürler
  MEB yine Farklı bir çalışma ile Elektronik ortam üzerinden ,görev yapan Çalışan öğretmenleri Okul müdürlerinin yetkili olduğu bir ortamda 50 soruluk bir değerlendirme ye tabi tutmaya başladı.
MEB yine Farklı bir çalışma ile Elektronik ortam üzerinden ,görev yapan Çalışan öğretmenleri Okul müdürlerinin yetkili olduğu bir ortamda 50 soruluk bir değerlendirme ye tabi tutmaya başladı.29 Hazirana kadar sürecek olan bu uygulama da Okul müdürleri Sorulan sorulara ,( Bazen,Sıklıkla,Her zaman ) şeklinde cevaplar ile puanlar verecekler.Daha sonra her öğretmen kendi notunu görecek ve bu notun yazılı olduğu formu imzalayarak dosyasına koyacak.

Tamda bu noktada Sendikamız EĞİTİM İŞ olarak konuyu detaylı bir inceleme ile değerlendirmeye aldık ve gördük ki bu uygulamanın bilimsel,nesnel ve pozitif sonuçları olmayacağı aksine personeller arasında oldukça fazla soruna neden olacağı kanaatine vardık.   EĞİTİM -İŞ Sendikası olarak  konuyu öncelikle yargıya taşıdık.Yargıdan gelecek olan karar göre de uygulamanın geçerliliği hakkında bir sonuca varacağız.Ancak her duruma karşın hazırladığımız itiraz dilekçesi ile öğretmenlerimizi güvence altına almaya çalışıyoruz.Bildiğiniz üzre 4+4+4 sistemi tüm yurtta okulların dönüşümü şeklinde bir kargaşaya,kaosa neden olmuştur .

Bu dönüşüm sonrası okulların öğretmenleri değiştiği gibi, MEB sınavsız müdür atamalarını da bu süreçte tamamlamıştır.Yaşanan bu gelişmeler ışığında şunu söylemekte fayda var okullarına yeni gelen öğretmenler ve müdürler birbirlerini henüz yeni tanıma sürecinde iken böylesi bir değerlendirmenin yapılmaya başlanması Şahsım adına ,sendikam adına kaygı vericidir.Ayrıca bu değerlendirmeden okul müdürlerinin muaf tutulması onların öğretmen olmadıkları anlamına mı gelmektedir? 4 yıllık görev süresi biten müdürler tekrar öğretmenliğe dönecekler ve o zaman onlarda mı birileri tarafından değerlendirilecekler.?

  Evet saygı değer meslektaşlarım,Son olarak şunu söylemek isterim konuyu yakıdan takip etmekteyim ve sizlere tavsiyem bu konuda size değerlendirme sonrası haksızlık yapıldığını düşünüyor iseniz ,düşük not verildiğini düşünüyor iseniz Temmuz ayı sonuna kadar mutlaka bir itiraz dilekçesi ile kurum müdürünüze başvuruda bulununuz. '' Unutmayınız ki hakkınızı en iyi kendiniz savunursunuz..''

  Öğretmenin performansını ölçmek mi istiyorsunuz sayın MEB ,Performans ÖLÇER müdürler İcat etmek yerine lütfen öğrencisine sorunuz ve dönüp bakınız Bu kutsal mesleğin şartlarına ,her okulda her şehirde,her yerde aynı mı ?...

Saygı ve sevgilerimle  

 SEYİT DEMİR OSMANİYE EĞİTİM İŞ SENDİKASI İl Başkanı


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim