Öğretmen Diyarı

Eğitim İş'ten  Milli Eğitim'e Bol Sıfırlı Karne

2014-2015 Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Eğitim İş Bursa şubesi Bursa İl Milli Eğitim Müdürü vekilini eleştirmek amacıyla devasa bir karne hazırladı.


Madde Bağımlılığını Engellemede Sınıfta Kaldı


İzmir İl Müdür vekili Veli Sarıkaya’ya bol ‘sıfırlı’ bir karne veren Eğitim İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, "Bu yıl okullarımızda defalarca güvenlik sorunu yaşandı. Bir çok öğretmenimiz darp edildi, hatta bıçakla yaralananlar dahi oldu. Bursa'da madde bağımlılığı yaşı 10-11'e kadar inmiş durumda. Madde bağımlılığı konusunda okullarda gerekli önlemleri almayan ve somut bir çözüm üretemeyen Veli Sarakaya’ya, ‘madde bağımlılığı ile mücadele ve okul güvenliği konusunda ‘sıfır’ veriyoruz" dedi.


Bol Bol Demokrasi Kitabı Okumalı


Eğitim İş Bursa şubesi tarafından İl Milli Eğitim Müdür vekiline verilen devasa karnenin öğretmenin görüşü kısmına ise, “Çok eksiği var. Eksiklerini gidermek için tatilde bol bol demokrasi, eşitlik, şeffaflık, tarafsızlık, bilimsel eğitim, eğitim yönetimi ve iletişim konulu kitaplar okumalısın.” yazıldığı görüldü. 


Yandaş Atamadan 5 Puan

Okullara müdür ataması yapılırken liyakat yerine yandaşlık şartına bakıldığını belirten Eğitim İş Bursa şube başkanı Özkan Rona, "Okul müdürleri ‘bizden olanlar ve olmayanlar’ şeklinde kategorize ediliyor. Yandaş Sendikadan olmayanlar görevden alınıyor. Bu nedenle sayın Veli Sarıkaya’ya ‘kariyer ve liyakati önemsemeden’ ‘sıfır’, ‘şaibeli mülakat ve yandaş atamadan da’ ‘beş’ veriyoruz" diye konuştu 


Rona, karneyi, veli olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya göndereceklerini sözlerine ekledi. 


Kaynak: www.sendikahaberleri 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim