Öğretmen Diyarı

Eğitim-iş\'ten  Eğitim Bir Sen\'e Sert Eleştiri

Eğitim İş sendikasından Eğitim-Bir-sen Bornova Temsilcisi Oktay Taşdemir’e  yanıt geldi.


Eğitim İş yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Çimentaş Orta Okulu Müdürünün okul bahçesinde saldırıya uğraması üzerine 23 Mart’ta Eğitim sendikalarının katılımıyla bir basın açıklaması yaptıklarını, basın açıklamasına Eğitim Bir Sen Bornova temsilciliği hariç diğer sendikaların katıldığını bildirdi.


Eğitim-iş İzmir 2 Nolu Şube Örgütlenme Sekreteri Oğuz Eminoğlu, Basın açıklamasının ertesi günü Eğitim Bir Sen’in bir araya gelen diğer eğitim sendikalarını hedef alır bir basın açıklaması yaptığını belirterek, “Eğitim-Bir-sen’in neden bu kadar telaşlandığını anlamış durumda değiliz. Eğitim Bir Sen üyesi okul müdürüne sahip çıkmakta tereddüt gösteren bir sendika görüntüsü vermek sanırız Oktay Bey’in zoruna gitmiş.  Bir tarafta okulda hiçbir sorun olmadığını söyleyen AKP’den milletvekili  aday adayı muhtar. Arkasında  bugüne kadar okulda yaşanan sorunlara karşı kayıtsız kalan İlçe Milli Eğitim müdürü ve şube müdürleri.  Eğitim-iş,  Türk Eğitim-sen, Eğitim-sen ve Aktif Eğitim-sen  yaptıkları açıklamayla Çimentaş Ortaokuluna, öğrencilerine, velilerine ve mahalle halkına sahip çıkmıştır” dedi.


 Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitim Bir Sen’in temsilciliği haline geldiğini belirten Eminoğlu şu soruları yöneltti:


 “Okuldaki bu sorunu çözmek kimin görevidir?


Okulda bir güvenlik  görevlisi  sağlamak, okula sahip çıkacak bir müdür atamak bu kadar zor mudur? 


Okula kadrolu öğretmen görevlendirmek  Bornova İlçe Millli Eğitim Müdürlüğü için bu kadar zor mudur?”

 

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol