Öğretmen Diyarı

Eğitim-iş'in 19 Mayıs Resim Yarışması Ödül Törenini Yaptırmadılar

Peker: Art Niyetli ve Mesnetsiz Bahaneler

Eğitim İş Sendikası Sinop Şubesi Başkanı Şener Peker,  Eğitim İş Sinop Şubesi olarak 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında düzenlenecek resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için düzenlenecek ödül töreninin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kasıtlı tavrı yüzünden gerçekleşmediğini iddia etti.


Sendika binasında düzenlenen basın açıklamasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tutumunu kınayan Eğitim İş Sinop Şubesi Başkanı Şener Peker, Sendika olarak yaptıkları tüm müracaatlara ve girişimlere rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kasıtlı hareketleri sonucu ödül töreni yapılamadı.


PEKER:”TÖRENE GEÇ KALMAK, ÖDÜLLERE ENGEL DEĞİL”


Peker; “ Eğitim İş Sendikası olarak en kıymetlimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel özelliklerinin, ilke ve inkılâplarının benimsetilmesine katkı sağlamak amacıyla “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” olduğu için “Bana Atamı Anlat” temalı resim yarışması düzenledik.


Yarışmamız 15 Mayıs Cuma günü sonlandı. “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle Valilik önündeki çelenk sunma törenine geç kaldığımız gibi gülünç bir gerekçe ile dâhil edilmedik” dedi.


“ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL’E KARŞI OLANLARI KINIYORUZ”


Biz Sendika olarak bu komik bahaneye karşı sükûnetimizi koruduk ve tekrar görüşmek istedik. Peker; “Bizzat ben Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekinbaş ile görüşüp konunun daha da uzatılmaması ve ödüllerimizin bir an önce öğrencilere ulaştırılması gerektiğini belirttim. 4 Haziran 2015’te yapılacak olan “Bilim Şenliği”nde ödüllerimizi verebileceğimiz söylenmesine karşın yine programa dâhil edilmedik.


Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmak için çalışan bu zihniyetin yaptıklarını, tüm kamuoyuna duyurarak kınadığımızı belirtiyorum.” Açıklamalarında bulundu.


kaynak:SendikaHaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim