Öğretmen Diyarı

Eğitim-İş: VAN VE ELAZIĞ’DAKİ TERÖR SALDIRILARINI KINIYORUZ

Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, siyasi iktidarın sadece FETÖ’ye odaklanmasını da fırsat bilerek kanlı eylemlerine tekrar başlamıştır. Ancak Türk ulusu, bu alçakça oyunlara asla düşmeyecektir.

Terörle yapılan pazarlıkların, terörü küçültmek yerine büyüttüğünü, açılım politikaları ve Oslo sürecinden beri izlemekteyiz. Bu nedenle ülkemizi yönetenler, gelişmeler karşısında artık ödünsüz ve net bir duruş sergilemeli; terör örgütüne cesaret vermekten sakınmalıdır.

Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp, teröre karşı uygulanacak milli politikayı belirlemelidir.

Eğitim-İş olarak terörü bir kez daha lanetliyor, patlamalardada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. 

           MERKEZ YÖNETİM KURULU Kaynak: www.egitimis.org.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim