Öğretmen Diyarı

Eğitim İş Tepki Gösterdi Zam Yüzde 20'ye çekildi

Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, otoparkı olan 9 okulun müdürünü toplayarak aldığı % 40 zam kararını Eğitim İş'in tepkisi üzerine % 20'ye çekti
Okul otoparklarında bir günlük taksi parkı 6 TL, Büyük Araç Parkı ise 11 TL oldu. Öğretmenlerin araçlarını ücretsiz bırakmaları ise hala yasak.

Samsun'da okul bahçelerinin tatil zamanlarında ranta çevrilerek paralı otopark haline getirilmesi uygulamasında skandal devam ediyor. Okul müdüğrleri yetklilerinin olmamasına rağmen aldıkları kararı bir başka yetki gaspıyla % 20'ye indirerek tekrar aldılar. Öğretmenlere ücretsiz park yasağı uygulaması da hala devam edyor. Milli Eğitim yetkilileri ve Valiliğin olaya essiz kalması ise tepkilere yolaçıyor.

MEMURA % 6 , OTOPARKLARA 20 ZAM!

İlkadım'da bahçelerini otopark olarak işleten 9 okul, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Seyhan başkanlığında toplanarak okul bahçesindeki otoparklara % 40 zam ve öğretmen haberleri'>öğretmenlerin araçlarını okul bahçesindeki otoparklara ücretsiz almama kararı almışlardı. 9 okul müdürünün bir araya gelerek imza attığı karara  ilk tepki Eğitim iş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara'dan gelmişti.  Kara, " Okul Müdürleri ne yapmak istiyorlar? Memura % 6 zam yapılırken, okul otoparklarına % 40 zam yapmışlar, hangi yasa ve yönetmeliğe dayanarak bu kararı aldılar?. Okul müdürlerinin böyle bir yetki ve sorumluluğu da yok!" demişti.

Rüstem Kara'nın tepkisinin ardından Okul otoparklarında bu kez yeni bir skandala imza atıldı.Otopark ücretlerindeki zam % 40'tan % 20'ye çekildi Ancak okul bahçelerine  okul öğretmenlerin parketmesi  hala yasak.

Kaynak:haber362.com/egitim/egitim-is-tepki-gosterdi-zam-20ye-cekildi-h10828.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol