Öğretmen Diyarı

Eğitim İş'ten Eş durumu sorunu yaşayan öğretmenler için  Emsal Kararlar

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne karşı üyelerimiz adına açtığımız davaları hukuk zaferleriyle sonuçlandırmaya devam ediyoruz.

12 Temmuz 2016 Tarihi itibariyle açtığımız iki davanın sonucu olumlu sonuçlanarak sendikamıza ulaşmıştır.

Çanakkale İli, Bayramiç İlçesi’nin Evciler ve Çırpılar Köylerinde görev yapan iki üyemizin “Aile bütünlüğünün korunmasına” yönelik eş durumu davalarını kazanmış bulunuyoruz…

Y.D. itiraz No: 2016/525 dosya numarasıyla Edirne Bölge İdare Mahkemesi’nin, Çanakkale İli, Bayramiç İlçesi Evciler Köyü Anaokulunda Okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan üyemiz Hikmet Güneş Karasaç ile yine Y.D. itiraz No: 2016/522 dosya numarasıyla Edirne Bölge İdare Mahkemesi’nin, Çanakkale İli, Bayramiç İlçesi Çırpılar Köyü İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan üyemiz Tuğba Dere’nin “Aile bütünlüğünün korunmasına” yönelik Çanakkale İdare Mahkemesi’nin verdiği olumsuz kararlarını bozarak reddetmiş ve yürütmenin durdurulmasına hükmederek üyelerimizin Çanakkale Merkeze, ailelerinin bulunduğu yerde çalışabilmelerine olanak sağlamıştır.

Bu hukuk mücadelesinde emeği geçen değerli hukuk büromuza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Eğitim iş Çanakkale Şubesi olarak üyelerimizin tüm hukuksal haklarını sonuna kadar arayacağımızı ve bu mücadelemizi artırarak devam edeceğimizi, hiçbir engelin bizi mücadelemizden alıkoyamayacağını bildiririz.
Yaşasın Eğitim İş.

Yaşasın Hukuk Mücadelemiz. 

Kaynak: KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim