Öğretmen Diyarı

Eğitim-İş Şube Başkanı ‘e-Okul’ sistemi veliye kapatılsın
Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, e-Okul veli bilgilendirme sisteminin öğretmenle veliyi karşı karşıya getirdiğini savunarak sistemin kapatılmasını istedi. Öğrenci notlarının veliler tarafından görülmesinin olumsuz sonuçlar doğurduğunu kaydeden Iltar, “e-Okul sistemindeki notların dönem sonuna bir ay kala veliler tarafından görülmesi engellenmeli.

Çünkü hiçbir veli çocuğuyla ilgili herhangi bir olumsuzluğu kabul etmez. Çocuğun notu düşük görüldüğünde okul idaresine, öğretmene hakarete varacak boyutta davranışlarda bulunulabiliyor” dedi. Karnenin hükmü kalmıyor Bu durumun öğretmen, öğrenci ve veli açısından olumsuz sonuçlara yol açtığına değinen Iltar, “Dönem sonunda çocuklara zaten karne veriliyor. Karnedeki davranış bölümündeki notlar çok önemli. e-Okul sisteminde notlar görüldüğü için karnenin bir önemi kalmıyor.

Veli de çocuğunun durumunu kabullenmiyor. Öğretmenle, idareyle tartışıyor. Sonuç olarak bakıyorsunuz şikâyet etmiş taraflardan biri, eli çantalı müfettişler okula geliyor okuldaki işleyiş aksıyor. Huzur kalmıyor. e-Okul sistemi dönemin bitmesine bir ay kala velilere kapatılmalıdır” şeklinde konuştu.

Esra ALTUNKES Akdenizmanset.com.tr
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim