Öğretmen Diyarı

Eğitim İş: Öğretmene muhbirlik kararınızdan vazgeçin!

Eğitim İş: İstanbul Valisi Şahin başkanlığında toplanan İl Güvenlik Kurulu'nda alınan öğretmene muhbirlik yaptıracak o kararı kesinlikle kabul etmeyeceğiz.
Eğitim İş, İstanbul Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Güvenlik Kurulu’nda alınan karara, “Öğretmene muhbirlik görevi verilmesi kabul edilemez” diyerek tepki gösterdi.

Kararın ve idari işlemlerin bütün sonuçlarıyla geri alınmasını istediklerini belirten Eğitim İş Genel Başkanı Demir, “gerekenin yapılmaması durumunda konuyu yargıya taşıyacağız” Dedi.
Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, Geçici Süreli Görevlendirme de dahil eğitim ve öğretim sınıfında hizmet veren öğretmenlerin emniyet hizmetleri sınıfında çalıştırılmasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmadığına dikkat çekerek öğretmene muhbirlik görevi verilmesini kabul etmeyeceklerinin altını çizdi.

“KARAR GERİ ALINMAZSA, KONUYU YARGIYA TAŞIYACAĞIZ “

Veli Demir’in konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında toplanan İl Güvenlik Kurulu’nda alınan karar gereği emniyet birimlerinde büro görevi yapan polis memurlarının güvenlik önlemlerini artırmak amacıyla sahada görevlendirileceği, doğan boşluğun da polislerin yerine kamu kurumlarından gönüllüler öncelikli olmak üzere diğer memurlarca giderilmesine karar verildiği, emniyette görev yapacak memurlar arasında norm kadro fazlası öğretmenlerin de yer alacağı haberleri basına yansımıştır.

Öncelikle ‘Geçici Süreli Görevlendirme’ de dahil eğitim ve öğretim sınıfında hizmet veren öğretmenlerin emniyet hizmetleri sınıfında çalıştırılmasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Öte yandan adeta öğretmene muhbir görevinin verilmesini kabul etmemiz mümkün değildir.

Eğitim-İş olarak İstanbul Valiliği’nden sözkonusu görevlendirmelerin hangi yasal dayanaklara göre yapıldığı konusunda sendikamıza bilgi verilmesini ve yasal dayanağı bulunmayan bu kararın ve idari işlemlerin bütün sonuçlarıyla geri alınmasını istedik. Gerekenin yapılmaması durumunda Eğitim-İş konuyu yargıya taşıyacaktır.”

 

Kaynak: Sozcu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim