Öğretmen Diyarı

Eğitim İş: “Norm fazlalığı kuralı iptal edilsin”

Eğitim-İş Şube Başkanı Bilal Şener önceki gün şube binasında 4+4+4 eğitim yasası ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında Şener’e Şube Sekreteri Bülent Uğrasız ve Şube Basın Yayın Sekreteri Görkem Çelik eşlik etti. “Devlet eğitimden elini eteğini çeksin” diyen Çelik,  “Her fırsatta eğitimi özelleştirmeye, bilimsel-laik özünden kopartıp dinselleştirmeye ve öğretim birliğini kaldırmaya çalışan bir anlayış iş başındadır. Cumhuriyet ve laiklik ilkeleriyle kavgalı olan bu anlayış, eğitimi kamu hizmeti olmaktan çıkartıp, öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının iş güvencesini elinden alarak kölelik düzenini kurmaya çalışmaktadır” ifadelerini kullandı. 

DUYURU YAPILMADI 
Sözlerinin devamında Şener şöyle konuştu: “İlimizde norm fazlası olan öğretmenler ile ilgili hiçbir duyuru yapılmadan puan esası üstünlüğü dikkate alınmadan atamalar yapılmıştır. Yine aynı dönemde aile bütünlüğü atamaları yapılmış önceliği olmasına rağmen, norm fazlası atamaları ile aynı anda yapıldığı için mağduriyetler yaşanmıştır. Yine bu dönemde bazı kurumlarda norm açığı olduğu halde dolu gibi gösterildiği duyumları alınmıştır.
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün norm fazlası atamalar ile ilgili hiçbir duyuru yapmadan yapmış olduğu atamalar hukuksuzdur. Yapılan bu atamaların iptal edilmesi ve takvime uygun atamaların yapılmasını aksi takdirde Öğretmenlerimizin sesi ve vicdanı olan Eğitim İş Sendikası olarak hukuki yollara başvuracağımızı arz ederiz.”  

ozgurkocaeli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol