Öğretmen Diyarı

EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİ:HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ‏

Eğitim-İş Konya Şubesi tarafından Dedeman Otelde Birlik ve Dayanışma Yemeği düzenlendi. Yemeğe, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra sendika üyeleri, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Genel Sekreter Mehmet Altıntop, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, İç Anadolu Belediyeler Birliği Müdürü Salim Çoruk’la birlikte Siyasi partiler, sendikalar ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri de katıldı.

Birlik ve Dayanışma Yemeğinin açılış konuşmasını yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun hak arama mücadelesinde önemli bir yol aldıklarını belirterek, “Yatağandan başlayıp Ankara Tandoğan’da biten büyük yürüyüşümüz ve hak arama mücadelemize katılarak destek veren üyelerimize ve bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnsanca yaşam mücadelesinde örnek olmuştur. Ülkemizin bütün kurumları ve yargı da dâhil iktidar sahiplerince kıskaca alınmıştır. Bizleri tehditler, soruşturmalar ve sürgünler yıldıramayacaktır” dedi.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük’te konuşmasında, 2015 yılı genel seçimin önemi üzerinde durarak, “Vatandaşlar olarak hepimizin önümüzdeki 2015 genel seçimlerinde önem bir görevimiz ve sorumluluğumuz vardır. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Zor ve onurlu mücadelemizde bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” 

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’de, “Mustafa Kemalin kurduğu cumhuriyet pabuç ağızlara rağmen devam edecektir. Fransa da bir terör olayı oldu. Terörün her türlüsüne karşıyız. Emperyalizm kendisinin maşa olarak kullandığı terör örgütlerine bir bakmalıdır. Bu olaylar bahane edilerek önümüzdeki süreçte belki de Suriye ve Irak işgal edilebilir. Buna şaşırmayın. İktidar yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara karşı mücadele edeceğini söylüyordu. Oysa tarihimizin en büyük yolsuzlukları yapılıyor. Ülkemizin yarısı yoksullukla yaşıyor. Yasaklarla ülkemiz açık cezaevine dönmüştür. Eğitim-İş olarak bizler ve yurtsever insanlar bütün bunlara boyun eğmeyecektir” şeklinde konuştu.

  

Yemekte, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun İç Anadolu Belediyeler Birliği Müdürü Salim Çoruk’a Demokrasi mücadelesinden dolayı Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun ve kendisinin plaketini verdi.Şube Sekreterimiz Özgür Genç  Genel Başkanımız Veli Demir’e, kamu çalışanlarının haklı ve onurlu mücadelesinde yaptığı önderlikle göstermiş olduğu cesaret ve kararlı duruşundan dolayı plaket verilirken, Şube Özlük Hukuk Sekreterimiz Şengül Fidan Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop’a  Türkiye’nin aydınlanma mücadelesinde Atatürk devrimlerinin ve Cumhuriyetin sarsılmaz bir savunucusu olduğundan dolayı da plaket verdiler.

Eğitim-İş Konya Şubesi üyesi olan ve emekliye ayrılan öğretmenlere de Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir tarafından birer onur belgesi verildi. 

 

Daha sonra sahneye çıkan THM Sanatçısı Gülperi Öztürk bir konser verdi. Yemeğe katılanlar Gülperi Öztürk’ün türkülerine eşlik ederken, günün stres ve yorgunluğunu attılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim