Öğretmen Diyarı

EĞİTİM-İŞ BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI‏

 

Anıtkabir ziyaretinde, MYK üyelerinin yanı sıra IV. Dönem I. Başkanlar Kurulu nedeniyle Ankara’da bulunan Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri, şube ve il temsilcilik başkanları da hazır bulundu. Eğitim-İş heyeti Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Genel Başkan Veli Demir’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

\"\"

 

Genel Başkan Veli Demir Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Kurtarıcı,

Başöğretmen Atatürk’e

Eğitim-İş’in V. Dönem I. Başkanlar Kurulu, MYK, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri olarak huzurlarınızdayız.

Önderlik ettiğiniz Türk ulusuyla birlikte kurduğunuz Cumhuriyetimiz 91. Yılında tüm kurum ve kuruluşlarıyla yozlaştırılmakta, içi boşaltılmaktadır. Hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlıktan uzaklaşılmış, bağımsızlık, ulus ve ülke bütünlüğü değersizleştirilmiş, yolsuzluk ve yoksulluk kurumsallaştırılmıştır.

Sizin “Devlet başkanı olmasaydım, maarif vekili olurdum” dediğiniz MEB adeta size ve değerlerinize saldırının üssü olmuştur.

Ama yılgınlık yok. Eğitim emekçilerinin yegane örgütü olan Eğitim-İş emekçileri birleştirerek ulusun ve ülkenin birliğini sonuna kadar savunacak, ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı olacaktır.

İziniz, izimiz

Yolunuz, yolumuz olacaktır.

Saygılarımızla”

Eğitim-İş heyeti, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim