Öğretmen Diyarı

BAĞCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak hükümet borazanlığı yapmak demek değildir. İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak demek adaletli olmak demektir, hakkı hukuku gözetmek demektir, adil olmak demektir. Fakat biz kariyer, liyakat bertaraf edilerek kafakol ilişkileri ile, akrabalık ilişkileri ile yönetici olanlardan bu davranışı zaten beklemiyoruz.

Tüm ülkede yas ilan edilen bir dönemde, 301 işçimizi kaybettiğimiz, iş kazası değil, cinayet işlenen bir dönemde ülkenin aydınları olan öğretmenlerin bu duruma kayıtsız kalmalarının beklenemeyeceği açıktır.

Bu tür olaylara kayıtsız kalmak ülkenin geleceğine kayıtsız kalmaktır. Yeni cinayetlere ortak olmaktır. Bu nedenle Eğitim İş sendikası ve öğretmenler olarak da kayıtsız kalmadık ve bundan sonra da kalmayacağız.

Hükümet borazanlığı yaparcasına sendikal faaliyeti engellemek ve görevi kötüye kullanmak suçlarının işlendiği Bağcılar’da ceza alan öğretmenlerden birinin cezası itirazımız üzerine il disiplin kurulu tarafından kaldırıldı.

Başka  bir üyemizin cezasının onaylandığı bilgisi bize ulaştı. Yani ceza aynı, itiraz dilekçesi aynı, kurul aynı kurul iki ayrı karar…  Gerçi biz alıştık bu tutarsızlıklara… Bununla ilgili tebligat geldiğinde il disiplin kurulu hakkında da yargıya başvuracağız.

Yüksek yargı kararları sendika kararı gereği iş bırakan memura ceza verilemeyeceğini söylediği halde keyfi olarak çalışanları rahatsız ve tedirgin etmek için yapılan bu uygulamalar karşı karşısında asla boyun eğmeyeceğiz.  Üyelerimizin, tüm eğitimcilerin ve duyarlı olan haksızlığa uğrayan tüm çalışanların daima yanında olacağız.

 

 

Eğitim İş İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol