Öğretmen Diyarı

AÇIĞA ALINAN ÜYELERİMİZ GÖREVLERİNE DÖNDÜ: GÖREVE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ
Bilindiği üzere Hatay İskenderun’da sendikamız Eğitim-İş’e üye 38 öğretmen, 29 Aralık 2015 tarihinde bir başka sendikanın öncülüğünde gerçekleştirilen eyleme katıldıkları gerekçesiyle açığa alınmıştı.

Sözkonusu eyleme katılmayan ve katılmadığını da ispat eden ancak yapılan yanlışlıktan dolayı açığa alınarak mağdur edilen 34 öğretmenimiz, yürüttüğümüz mücadele ve girişimlerimiz sonucu görevlerine iade edilmiştir. Üyelerimizin görevlerine dönmelerine katkısı olan bütün siyasi yapılara, kişilere ve kurumlara da teşekkürlerimizi sunarız.

Eğitim-İş’in kuruluşundan beri ortaya koyduğu mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiştir. Bugüne kadar işkolunda hukuk mücadelesinin önderliğini yaparak yüzlerce hukuksuzluğu etkisiz kılmanın, bu yolla işkoluna mücadele heyecanı aşılamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Eğitim-İş olarak siyasal iktidarın adil yargılanma hakkını ihlal edecek, muhalif tüm unsurları susturacak uygulamalarına karşı duracağımızı bir kez daha hatırlatıyor, demokratik ve meşru zeminde sendikal mücadelemizi daha da etkin bir şekilde sürdüreceğimizi vurguluyoruz.

      MERKEZ YÖNETİM KURULU 
GÖREVE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

Eğitim İş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim