Öğretmen Diyarı

2015 yılına mücadeleyle başlıyoruz

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Eğitim İş Merkez yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar doğrultusunda 'Nöbet Tutmama' eylemlerini hayata geçireceklerini söyledi.

canakkaleolay.com - Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Eğitim İş Merkez yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar doğrultusunda 'Nöbet Tutmama' eylemlerini hayata geçireceklerini söyledi.

 

Eğitim-İş olarak yeni yıla 'Nöbet Tutmama' eylemi ile başlayacaklarını belirten Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş; “Sendikamız Eğitim İş geçen yıldan bu yana “Ücret Yoksa Nöbet de Yok” diyerek nöbet tutmama eylemi başlatmıştı. Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulunun kararı ile hukuki meşruyeti tartışmak angarya nitelikli nöbet görevinin yasal bir boyut kazandırılarak, öğretmenlerin okullarda tuttuğu nöbet hizmetlerinin ücretlendirilmesi ve norma sayılması talebiyle 2014 yılında 17-21 Kasım ile 01-12 Aralık tarihlerinde yine nöbet tutmama eylemi gerçekleştirilmiştir. 2015 yılına mücadeleyle başlıyoruz, artık hak verilmez alınır diyoruz. Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu'nun almış olduğu 26.11.2014 tarih ve 143 sayılı kararı gereğince 05 Ocak 2015 ile 12 Haziran 2015 tarihleri arasında “Nöbet Tutmama” eylemlerini hayata geçiriyoruz. Okul idarelerine vereceğimiz dilekçelerle “Nöbet Tutmama” eylemine katılacağımızı belirterek 05 Ocak 2015’ten itibaren, “Ücret Yoksa Nöbet de Yok” diyoruz. Eğitim İş üyelerimizi, diğer sendikalı ve sendikasız tüm eğitim emekçilerini “Nöbet Tutmama” eylemimize destek olmaya çağırıyoruz. Emek, Eylem, Direniş Yaşasın Eğitim İş!” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol