Öğretmen Diyarı

Zorunlu hazırlıkta başarısız olanlar Türkçe bölümlere yerleşti!

Zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin eşdeğer Türkçe programlara yerleştirilme işlemleri tamamlandı. Tercih yapan 515 adaydan, 454 aday eşdeğer bir Türkçe programa yerleşti.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) veya Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre yerleştirilen adaylardan zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin eşdeğer Türkçe programlara yerleştirilme işlemi tamamlandı.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

KAYIT İŞLEMLERİ 23 KASIM’DA SONA ERECEK

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 17-23 Kasım tarihleri arasında beş iş günü içerisinde ilgili üniversite tarafından yapılacak. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yüksek öğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: ANKA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim