Öğretmen Diyarı

Zorunlu din dersleri camide işlenecek

 Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında konuşan Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, zorunlu olduğu için tartışılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi'nin her dönem en az bir defa camide verileceğini kaydetti. Üzüm, üzerinde çalışılan bir protokol kapsamında Türkiye'de ilk defa Edirne'de öğrencilerin derslerini camide işleyeceklerini açıkladı.

İl Müftüsü Emrullah Üzüm, camilerin sosyal hayat içerisinde önemli bir yer tuttuğuna değinerek, halen hazırlanan bir protokolle Türkiye'de ilk defa Edirne'de ilköğretimde her dönem en az 1 kere Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersinin camilerde işleneceğini söyledi.

 

'TÜRKİYE'YE YAYILACAK'

 

Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış programında haftanın anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Müftüsü Üzüm yaptı. Üzüm şu ifadeleri kullandı: “Hafta boyunca Selimiye'yi merkez yaptık. Diğer camilerde de programlarımız olacak ama Selimiye'de daha yoğun. Mesela 15 Ekim günü 500 öğrencimiz saat 14.00'da Selimiye'yi ziyaret edecek. Bir de şöyle bir şey düşündük. İnşallah önümüzdeki süreçte tüm Türkiye'de uygulanacaktır bu. Her okulumuzda her iki eğitim döneminde de en az birer Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi'nin camide uygulamasını yapması için bir protokol hazırlıyoruz. Bunu da çok büyük bir sevinçle paylaşıyoruz. Özellikle bu süreçte Selimiye tercih edilirse o çocuklar için çok faydalı olacak diye düşünüyoruz. Bu projeyi tüm Türkiye'ye yaymayı düşünüyoruz, Diyanet İşleri Başkanlığı'yla da bir iletişimimiz oldu. Protokolümüzü hazırladık, bu gençlerimizin camiyle buluşması için çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.”

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim