Öğretmen Diyarı

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Tamamlama Kursu Düzenlenecek

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Tamamlama Kursu Düzenlenecek

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ocak- 06 Şubat 2015 tarihleri arasında Zihinsel Engellilerin Eğitimi (540 saate tamamlama) Kursu 4 düzenlenecektir.

 

Zihinsel Engellilerin Eğitimi (540 saate tamamlama) Kursu 4 Ekleri

 

1) Uygulama Esasları

 

EK-1

 

ZİHİNSEL ENGELLİLERİN EĞİTİMİ KURSLARI (540 SAATE TAMAMLAMA)

 

4. KADEME UYGULAMA ESASLARI

 

1. Zihinsel Engellilerin Eğitimi Kursları ilgi (a) yönetmelik kapsamında mahalli olarak il merkezlerinde veya gerekli görüldüğünde ilçe merkezlerinde düzenlenecektir.

 

2. Düzenlenecek kurslar, yeni başlatılan bir kurs olmayıp daha önce alınan eğitimleri 540 saate tamamlama niteliğindedir.

 

3. Kurslar birbirinin devamı niteliğinde olduğundan 3. Kademe ve uygulamalı eğitim tamamlanmadan 4. Kademe kursuna devam edilmeyecektir.

 

4. Kursların düzenlenmesi, yürütülmesi ve tarihleri;

 

a.4. kademe kursları mahalli olarak planlanacak ve uygulanacaktır.

 

b. Kurslara ilişkin tüm iş ve işlemler il millî eğitim müdürlüklerince gerçekleştirilecektir.

 

c. Kurslar en az 7'er kişilik sınıflar oluşturularak açılabilecektir.

 

d. Kurslarda; öncelikle alanında üniversite akademik personeli ve lisansüstü eğitim görenler ile alan uzmanları eğitim görevlisi olarak görevlendirilebilecektir.

 

e.4. kademe kursları kursiyer sayısına bakılmaksızın Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde açılacaktır.

 

f. Diğer illerde; kursun açılması için ilde yeterli sayıya (7 kişi) ulaşılamaması durumunda öğretmenler kursların düzenlendiği illerden istediklerine katılabileceklerdir.

 

g. Eğitimin yapıldığı il merkezi dışındaki ilçe ve diğer illerden kursa katılan kursiyer ve eğitim görevlilerinin izin ve görevlendirme onayları illerin karşılıklı mutabakatı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

h. Eğitim görevlilerinin yolluk - yevmiye, konaklama ve ek ders ücretleri ile kursun açılması için ilde yeterli sayıya (7 kişi) ulaşılamaması durumunda başka ilde eğitime katılan kursiyerlerin yolluk - yevmiye ve konaklama ücretleri kursun düzenlendiği il millî eğitim müdürlüğünce tahakkuk ettirilip Genel Müdürlüğümüzden talep edilecektir. (Genel Müdürlüğümüze gelen bilgiler doğrultusunda kurs açılması için gerekli sayı oluştuğu halde başka illere gitmelerine izin verilen kursiyerlerin yolluk ve yevmiyeleri Genel Müdürlüğümüzce karşılanmayacak ve ilgililere yönelik yasal süreç başlatılacaktır.)

 

i. Kendi ilinde düzenlenecek kursun dışında başka bir ilde açılacak olan kursa katılmak isteyen öğretmenler; illerde kursun açılması için zorunlu olan katılımcı sayısından (7 kişi) fazla olması, herhangi bir yolluk, yevmiye ve konaklama ücreti istemediğini taahhüt etmesi ve il millî eğitim müdürlüklerinin mutabakatının sağlanması durumunda katılabileceklerdir.

 

5. Kurslara ait katılımcı listesi ektedir.

 

6. Kurslara ilişkin (duyuru, onay, konaklama vs.) her türlü iş ve işlemler il milli eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

 

7. Kursa katılıp başarısız olan katılımcılar için ilgi (a) yönetmeliğin 36. maddesi uygulanacaktır.

 

8. İl millî eğitim müdürlükleri kursun tamamlanmasını takip eden 10 gün içerisinde ekte yer alan değerlendirme formunu (biçimini değiştirmeden, excel formatında) elektronik ortamda deryaoz@meb.gov.tr adresine göndereceklerdir.

 

İletişim Bilgileri: Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü

 

0 312 417 50 70/4176

 

İletişim Bilgileri: Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü

 

0 312 417 50 70/4176

 

deryaoz@meb.gov.tr

 

1) Uygulama Esasları

 

2) Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Tamamlama Kursu 4 Programı

 

3) Katılımcı Listesi

 

4) Kurs Yapılacak İllerin ve Katılımcı Sayıların Listesi

 

5) Zihinsel Engellilerin Eğitimi Kursu Katılımcı Sonuc Değerlendirme Çizelgesi

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol