Bu haber kez okundu.

Yuvada öğretmen dayağı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde bulunan Şehit Murat Erdem Anaokulu'nda eğitim gören 5 yaşındaki C.U.'nun izinsiz ayağa kalktığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından dövüldüğü öne sürüldü. Savcılığa suç duyurusunda bulunan anne Buket U., oğlunun, okulda yeni işe başlayan kadın öğretmen Miraç Efe tarafından oklava ile dövüldüğünü öne sürerek şunları anlattı: 


KAFA TRAVMASI GEÇİRDİ 

"Miraç hanım 3 gün önce okulda işe başladı. Elişi dersinde hamurla şekil yaptıkları sırada oğlum izinsiz ayağa kalktı diye oklavayla başına vurmuş. Daha sonra da oğlumu yere yatırarak üzerine battaniye örtüp diğer çocukları üzerinde zıplatmış. Oğlum o anda bayılmış. Kendine getirmek için ayaklarından tutup, bacaklarını havaya kaldırmış. Oğlum ayılınca da 'sakın bunları annene söyleme' diye tembihlemiş." Oğlu eve geldiğinde kafasında morarma olduğunu ve ağlamaya başladığını söyleyen Buket U, "Ne olduğunu sorduğumda önce söylemedi, daha sonra öğretmeninin kendisini dövdüğünü söyledi. Alnında morluklar olduğunu gördüm. Hemen hastaneye gittik. Kafa travması geçirdiği için hastanede bir gün kaldı. Oğluma darp raporu verildi, şimdi korkudan okula gitmek istemiyor" dedi. Okul müdürü Z.K. ile görüşen genç kadın, öğretmenden şikayetçi olup okuldaki kamera kayıtlarını izlemek istediğinde okul müdürü Z.K.'nin şikayetçi olduğu takdirde başına iş alacağını söyleyerek kendisini tehdit ettiğini ve oğlunu başka okula kaydettirmesini söylediğini iddia etti. Öğretmen hakkında Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapan Buket U., ayrıca anaokulu idarecileri ve öğretmen hakkında Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayette bulundu. Okul ve öğretmen ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

\"Sabah\"


memurlar.net

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler:
yuvada öğretmen dayağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber