Bu haber kez okundu.

Yusuf Tekin\'den Şubat ataması ile ilgili flaş açıklama

MEB müsteşarı Yusuf Tekin yönetmelik ile ilgili görüş alışverişlerinin bir hafta sonunca ancak tamamlanacağını açıkladı. Böylece öğretmen atamaları da gecikecek.

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin resmi twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile ilgili görüş alma sürecinin bir hafta içinde ancak tamamlanacağını açıkladı. Bakanlık yetkilileri tarafından yönetmelik yayınlanmadan Şubat ataması takvimi ve kontenjanının açıklanmayacağı bildirilmişti. 

 

 İKGM genel müdürü Hamza Aydoğdu, Şubat ayı öğretmen atama takviminin Salı ya da Çarşamba(27-28 Ocak) açıklanacağını bildirmişti. Bu gece yayınlanan resmi gazetede sadece 40 yaş için madde yürürlükten kaldırılmış oldu. Atamalarla ilgili onlarca açıklama, onlarca düşünce kamuoyunda yer alıyor. Bütün açıklamalar, gelişmeler düşünüldüğünde atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin resmi gazete yayınlanacak olması sebebiyle öğretmen atamaları Eylül'de olduğu gibi yine gecikebilir.

 

 

www.personelmeb.net

 
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber