Öğretmen Diyarı

Yusuf Tekin\'den ÖNEMLİ Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı'nı, teşkilattaki birkaç bürokratın yönetiminden kurtarmak istediklerini söyledi. Tekin, "Bakanlığı velilerle, öğretmenlerle, okul ve taşra yöneticileriyle birlikte yönetmeyi arzu ediyoruz. Her ne yapacaksak mutlaka sahadaki paydaşlarımızla ve ortaklarımızla istişare edeceğiz. Onların desteklerini alarak yapacağız." dedi. 

Sivas'ta yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle Fatih İlkokulu'nda bir tören düzenlendi. İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından halk oyunları gösterisi sunuldu. Minik öğrencilerin halk oyunları ekibinin gösterisini izlerken onlara özenmesi gülüşmelere yol açtı. 

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, törende yaptığı konuşmada, bundan sonra okulları veliler ve okul aile birlikleriyle beraber yönetmek istediklerini söyledi. "Çocuklarımız, geleceğimiz ve sorumluluklarımız hepimizin." diyen Müsteşar Tekin, şöyle devam etti: "Bakanlık olarak önemsediğimiz konulardan bir tanesi bu. Milli Eğitim Bakanlığı'nı, merkez teşkilatından, teşkilattaki birkaç bürokratın yönetiminden kurtarmak istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığını velilerle, öğretmenlerle, okul ve taşra yöneticilerimizle birlikte yönetmeyi arzu ediyoruz. Yeni dönemde bu konu üzerinde çok duracağız. Her ne yapacaksak mutlaka sahadaki paydaşlarımızla ve ortaklarımızla istişare edeceğiz. Onların desteklerini alarak yapacağız ." 

Eğitim-öğretim sürecini sadece okul derslerine ilişkin testleri çözen öğrenci olmaktan çıkarmak istediklerine işaret eden Tekin, öğrencileri sportif, kültürel etkinlikleri olan bu anlamda yeteneklerini geliştiren birer birey olarak gördüklerini dile getirdi. 

DİVRİĞİ'DE 113 KÖY OKULU KAPALI 

Vali Zübeyir Kemelek ise başarılı bir eğitim için önemli elemanların varlığına dikkat çekerek, "Bunlardan bir tanesi öğretmendir. Öğretmensiz eğitim olmaz ikincisi yöneticiler, üçüncüsü öğrencilerdir. Öğrenci olmadan bunların hiçbirinin anlamı yoktur. Zira Divriği ilçesinin 113 köyünde okullarda 10 öğrenci bulunmadığı için okullar kapalı. Demek ki öğrencinin varlığı bir zenginliktir." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da konuşmasında bugün ülkenin her yerinde farklı bir telaşın yaşandığını belirterek, "Bilinmelidir ki ülkemizi bilimsel, teknolojik ve ekonomik alanda olduğu kadar insani değerler bağlamında da gelişmesini sağlayacak en önemli unsur eğitimdir." şeklinde konuştu. 

Eğitim-öğretim yılına bir çok yenilikle başlandığına değinen Akpınar, "Belki bunlardan en önemli olanı SBS sınavının kaldırılarak yerine tek sınavdan kaynaklanan olumsuzlukları aza indirecek olan Ortaöğretime geçiş sistemine geçilmesidir." ifadelerini kullandı. 

Öğrenci andının okunmasının ardından Müsteşar Yusuf Tekin, Vali Zübeyir Kemelek, Milletvekili Hilmi Bilgin ile diğer yetkililer öğrencilere sınıflarda ücretsiz okuyacakları kitaplarını dağıttı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
erkut 2 yıl önce

Abuk subuk branşlarda öğretmen alacağınızca Avrupa'da en çok tercıh edilen 2. yabancı dil fransızcaya atama yapın

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim