Öğretmen Diyarı

Yusuf Tekin Öğretmen Atamalarıyla İlgili Konuştu

Yusuf Tekin Öğretmen Atamalarıyla İlgili Konuştu  konuk olduğu bir resmi gazetede gündeme dair açıklamalarda bulunan MEB müsteşarı Yusuf Tekin öğretmen atamalarında değindi. 


Yazarın "Şu anda MEB’de öğretmen olmak için bekleyen kaç aday var? Yeni adaylar için bir müjde var mı?" sorusunun üzerine TEKİN'in cevabı şu şekilde olmuştur ; 

 

"Elimizde net bir rakam yok. Ancak dershanelerin dönüşüm sürecinde sayın Başbakanımız öğretmenlerin bir kısmını kamuda istihdam edebileceğimizi söyledi. Sektörde resmi rakamlara göre 60 bin civarında öğretmen var. Ayrıca sizin sorduğunuz gibi atama bekleyen öğretmen adayları da var. Dolayısıyla toplam olarak 230 bin civarında bir rakam söz konusu. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacı ise 127 bin. Dolasıyla bütün açığımızı kapatacak bir kadro imkanına sahip olsak dahi, atama bekleyen arkadaşlarımızın sadece yarısına yakınını istihdam edebileceğiz. 2014 yılı Şubat döneminde 10 bin, Ağustos döneminde de 40 bin olmak üzere toplam 50 bin öğretmen istihdam edeceğimizi de sayın başbakanımız müjdeledi. Dolayısıyla önümüzdeki yıl öğretmen ihtiyacımızın önemli bir kısmını daha istihdam etmiş olacağız."


mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol