Öğretmen Diyarı

Yüreği kar eriten Öğretmen

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı, ülke genelinde her alanda olduğu gibi eğitimi de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Van'ın Gürpınar ilçesi Yalınca İlköğretim okulu Öğretmeni Murat Kaçar' da
eğitimin devam etmesi için tek başına kar temizliği yapması dikkat çekti.

Van'ın Gürpınar İlçesinde  eğitim veren Yalınca İlköğretim Okulunda 10 öğrenci eğitim gördüğünü, öğrencilerinin kantin sorununu  olduğunu ve bunu Jandarma Komutanlığı  ve kendi imkanları ile çözüme kavuştururken, Kütüphane kurabilmek için eğitim gönüllülerinden kitap yardımı bekledikleri öğrenildi.

Okulda eğitim gören öğrencileri için elbise ve ayakkabı yardımı da beklediğini belirten Okul Öğretmeni Murat Kaçar,  soğuk hava nedeni ile olumsuz şartlarda eğitime ara vermeden devam etmeye çalıştıklarını belirtirken okulun suları soğuk havadan kaynaklı donması nedeni ile akmıyor.  Van'ın en uzak köylerinden birisi olan Gürpınar Yalınca İlköğretim Okulunda  yolların kapalı olması nedeni ile Öğretmen Murat Kaçar' da okuldan çıkamadığını belirtiyor.

Yoğun kar yağışı yurdun hemen her yerini etkisi altına alırken en dikkat çeken olaysa Van'ın Gürpınar Köyü Yalınca İlköğretim okulunda yaşanıyor.  Gürpınar ilçesi Yalınca İlköğretim okulunda 10 öğrencisine okulda tek başına Öğretmenlik yapan Murat Kaçar, kendisinin Diyarbakır'lı. Kendisinin de eğitimini hangi şartlarda tamamladığını hiç unutmadığını belirten ve 2 yıldan bu yana okul da görev yaptığını dile getirerek, eğitimin devam edebilmesi için küreği eline alıp kar temizliği yapmaya başladı. Okulların kar tatili sonrası açılacağının duyurulması ile birlikte okul önünde ki 2 metreyi aşan karları temizleyen Öğretmen Kaçar, "Öğrencilerimizin eğitime başlayabilmesi için okula gelebilmeleri gerekiyor. Okula geldikten sonra da içeri girmemiz gerekli. Burada herkes kendi derdine düşmüş durumda. Gürpınar Jandarma Komutanlığı ve karakol personelleri bizlere ellerinden gelen yardımı yapıyor ama herkese yetişmeleri mümkün değil. Ben de küreği aldım elime okula öğrencilerimizin girip eğitim alabilmeleri için kar temizliği yapıyorum. Okulda eğitim verebilmek için mecburen çalışıyoruz. Ama geleceğimizi emanet edeceğimiz eğitimli ve kültürlü nesiller için bu en büyük görevimizdir" dedi. Öğrencileri ise Murat Kaçar Öğretmenlerinden çok memnun olduklarını ve olumsuz eğitim şartlarına rağmen mutlu olduklarını dile getiriyorlar.

HABER MERKEZİ

fe83f743-017e-4d45-958c-9053b0da718e.jpgc8daa06f-3785-4b59-b2e6-15ddd92a588c.jpg8f9ee593-cf90-4206-b1a7-92294ae58fc2.jpg518fe48f-ec66-483e-b213-8ffe67a6a7a8.jpg

 

Kaynak: haberexpres.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
alli can 2 yıl önce

vandan bahsediyorsak 2 metre kar degil 3 metrede yagar..