Öğretmen Diyarı

Yüksekova'da eğitimin çıtası yükseldi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine 11 milyon lira ödenekle yaptırılan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bin 800 öğrenci kapasitesi ve teknolojik donanımıyla eğitime katkı sunacak
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 11 milyon lira maliyetle yaptırılan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 40 derslikte bin 800 öğrenciye eğitim yuvası olacak.

İlçede iki yıl önce yapımına başlanan lise, 2015-2016 eğitim öğretime hazır hale getirildi. Halı saha, 300 kişilik pansiyon, yemekhane ve son teknolojik aletlerle donatılan eğitim kurumu, donanım bakımından kent için bir ilk olma özelliği taşıyor.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İskender Akdoğan, AA muhabirine, eğitim ve öğretime açılan okuldaki atölyelerin en son teknolojiyle donatıldığını anlattı.

Atölyenin, inşaat, metal, elektrik-elektronik, motorlu araçlar ve bilişim teknolojisinden oluştuğunu bildiren Akdoğan, şunları dile getirdi:

"İlçemize Türkiye'nin en donanımlı okullarından birini yaptık. 300 kişi kapasiteli pansiyon da hizmete hazır. Bu pansiyon ev rahatlığını aratmayacak kadar donanımlı. Her odamız dört kişilik, her odada iki dolap, iki çalışma masası ve bilgisayar masası bulunuyor. Pansiyonun mutfağı öğrencilere yemek hizmeti veriyor. Yine her mevsim şartlarına uygun bir de halı sahamız var. Bu sahamızı da tamamlayıp, öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Artık öğrencilerimiz beden eğitimi derslerinde bu sahayı kullanacak. Atölyelerimizdeki eksiklikleri de giderdik. Cihazlarımız geldi. Son teknolojiyle eğitim görecek öğrencilerimiz, buradan meslek sahibi de olabilecek."

"Eğitimde başarı düzeyi arttı"

İlçede eğitim ve öğretim alanında son yıllarda büyük yatırımlar yapıldığına dikkati çeken İskender Akdoğan, yatırımlarla birlikte eğitim seviyesinde de ciddi anlamda değişim yaşandığını ifade etti.

İlçenin başarı düzeyinin her geçen yıl arttığına işaret eden Akdoğan, "Yatırımlar, öğretmenlerin tercihlerinde etkili oluyor. Tercihlerde ilçemiz artık ilk sıralarda yer almaya başladı. Bu da beraberinde kaliteli eğitim ve öğretimi getirdi. Bundan hem velilerimiz hem de ilçe halkı son derece memnun. İlçede yeni okulların yapılması için de proje çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol